Rowerowi aktywiści sprawdzą stan rowerów z miejskiej wypożyczalni

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Już w czwartek, 21 marca w pierwszy dzień wiosny na ulice Lublina wrócą po zimowej przerwie rowery miejskie. Rowerowi aktywiści przeprowadzą audyt stanu technicznego rowerów publicznych.

Lubelski Rower Miejski był do tej pory wypożyczany przez Lublinian aż 2 miliony 416 tysięcy razy. Czy w tym sezonie przekroczymy poziom 3 milionów wypożyczeń? W dużym stopniu to zależy czy po zimie ponad 950 rowerów dostępnych w systemie LRM jest sprawnych i gotowych do jazdy.

Miejska wypożyczalnia rowerów rozpocznie swój sezon już w czwartek, 21 marca. Tego samego dnia aktywiści z Porozumienia Rowerowego po raz kolejny sprawdzą stan techniczny rowerów miejskich, czy oby na pewno zostały naprawione w czasie zimowej przerwy.

„Porozumienie Rowerowe, wzorem zeszłego roku postanowiło powtórzyć społeczny audyt systemu Lubelskiego Roweru Miejskiego. Test jest zaplanowany w dzień rozpoczęcia szóstego sezonu LRM. Celem audytu jest monitoring stanu rowerów i ich przygotowania do jazdy po zimowej przerwie” – mówi Krzysztof Kowalik z Porozumienia Rowerowego.

Czytaj także: Lubelski Rower Miejski wystartuje w pierwszy dzień wiosnyWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.