Lubelski Rower Miejski wystartuje w pierwszy dzień wiosny

lubelski rower miejski
Rowery miejskie w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Od czwartku startuje tegoroczny sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego. Do dyspozycji użytkowników będzie ponad 950 rowerów, które można wypożyczać w Lublinie i Świdniku.

„W tym roku Lubelski Rower Miejski obchodzi mały jubileusz, 19 września minie dokładnie 5 lat od uruchomienia tego systemu w Lublinie. Bardzo się cieszę, że z roku na rok coraz więcej osób korzysta z naszego roweru miejskiego. W ramach inwestycji drogowych sieć lubelskich dróg rowerowych wzbogaci się o blisko 16 km, mam więc nadzieję, że będzie to wyjątkowy sezon” – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Zasady korzystania z Lubelskiego Roweru Miejskiego nie zmieniają się. Bezpłatne pozostaje pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia. Potem opłaty naliczane są zgodnie z cennikiem – złotówka za wypożyczenie nieprzekraczające godziny, 3 złote za drugą godzinę i po 4 złote za trzecią i każdą następną godzinę.

„Rower miejski to najtańszy, najprzyjemniejszy, a często i najszybszy sposób poruszania się po mieście. Wielu mieszkańców Lublina już się do niego przekonało, zachęcamy też jednak kolejne osoby do rejestracji w systemie i przesiadki na rowery. Wiosna to doskonały czas, by przekonać się do roweru jako środka codziennego transportu w mieście” – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

Jak wypożyczyć rower miejski?

Przed pierwszym wypożyczeniem roweru należy się zarejestrować na stronie internetowej LubelskiRower.pl, poprzez aplikację lub terminal jednej ze stacji wypożyczeń. Należy też zasilić konto kwotą co najmniej 10 złotych, z której będą pobierane ewentualne opłaty za wypożyczenia.

Potem wystarczy wpisać na terminalu przy stacji swój numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczanego roweru. Można również skorzystać z aplikacji Nextbike na telefony komórkowe, która umożliwia wypożyczenie poprzez skanowanie kodu QR.

Obok rowerów standardowych mieszkańcy Lublina mogą skorzystać z 20 rowerów dziecięcych i 5 tandemów. Można je wypożyczać na tych samych zasadach, co rowery standardowe z tą różnicą, że rowery dziecięce można wypożyczać i zwracać tylko na stacjach na ul. Leszczyńskiego i Długosza.

W systemie Lubelskiego Roweru Miejskiego zarejestrowało się do tej pory ponad 90 tysięcy użytkowników. Tylko w ubiegłym roku rowery wypożyczono 745 tysięcy razy, co jest drugim najlepszym wynikiem w historii Lubelskiego Roweru Miejskiego.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.