Rowerowa elektrownia

Na Most Kultury w Lublinie wjechały prądotwórcze rowery. Na sprzętach każdy może sprawdzić ile energii elektrycznej jest w stanie wyprodukować przy pomocy własnych mięśni. Energetyczne zabawy prowadzi organizacja Polska Zielona Sieć.

Do dyspozycji odwiedzających zostaną udostępnione 4 prądotwórcze rowery, na których każdy będzie mógł spróbować swoich sił jeżdżąc i produkując energię elektryczną oraz kontrolując na bieżąco ilość wytworzonych watogodzin na ekranie monitora i zasilając różne sprzęty np. telefony komórkowe czy odtwarzacze mp3. Odbędą się także energetyczne konkursy.

Akcja “Energia w przestrzeni miejskiej“ trwa przez dwa dni – 4 i 5 lipca, na moście im. Inżyniera Mariana Lutosławskiego, przy ul. Zamojskiej w godzinach od 12:00 do 17:00.

rowery prądotwórcze

fot. Most Kultury

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.