Rower Miejski w Lublinie. Nowe stacje i więcej rowerów już od przyszłego roku

lubelski rower miejski
Stacja lubelskiego roweru miejskiego | fot. Nextbike

Gmina Lublin i Nextbike Polska z grupą LARQ podpisała umowę na rozbudowę systemu rowerów miejskich. Co oznacza rozbudowę o 47 nowych stacji i 461 rowerów, w tym 20 rowerków dla dzieci.

next-bike-umowa-02

W dniu 4 listopada 2015 r. w siedzibie Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie została podpisana umowa na realizację zadania, którego przedmiotem jest rozbudowa istniejącego systemu wypożyczania rowerów jakim jest Lubelski Rower Miejski.

 

Inwestycja, której wartość umowna to kwota przeszło 6,8 miliona złotych realizowana będzie wspólnie przez Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie, Powiat Świdnicki w Świdniku oraz Gminę Miejską Świdnik.

Zakres umowy podzielony jest na trzy zadania. Zadanie pierwsze obejmuje zaprojektowanie i realizację robót budowlanych polegających na budowie miejsc pod lokalizacje stacji rowerowych, dostawę rowerów dla dorosłych oraz po raz pierwszy rowerów dla dzieci. Natomiast zadanie drugie i trzecie obejmuje m.in. wykonanie i uzgodnienie z Zamawiającym  – Powiatem Świdnickim w Świdniku, Gminą Miejską  Świdnik oraz tut. Zarządem projektów systemu LRM, stacji rowerowych, a także dostawę rowerów i montaż stacji.

– W ciągu najbliższych 2 lat spodziewamy ogłoszenia przynajmniej kliku dużych przetargów na uruchomienie lub rozbudowę systemów rowerowych, których łączna wartość według naszych szacunków przekroczy 100 mln zł – Polska Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike

Nextbike Polska powiększy lubelski system o 47 stacji – w tym po raz pierwszy na świecie zastosuje 2 stacje bezobsługowe – i 461 rowerów, w tym 20 rowerków dla dzieci.

Dla przypomnienia warto dodać, że aktualnie system Lubelskiego Roweru Miejskiego liczy 40 stacji rowerowych, zaś po zrealizowaniu rozbudowy na terenie miasta Lublin przybędzie dodatkowo  42  stacje w tym dwie stacje dziecięce zlokalizowane  przy Ogrodzie Saskim w Lublinie.

Całość zadania ma być gotowa zgodnie z zapisami umowy do marca 2016 r.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.