Rośnie liczba ozdrowieńców w woj. lubelskim. Już ponad 100 osób pokonało wirusa

10153131 szpital 900 557
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Z najnowszego raportu przekazanego przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Lublinie wynika, że w naszym regionie mamy już ponad 100 ozdrowieńców COVID-19.

Z dziennego raportu publikowanego przez Ministerstwo Zdrowia o koronawirusie w Polsce wynika, że na dzień 20 kwietnia 2 511 osób jest hospitalizowanych, a 111 079 przypadków jest objętych kwarantanną. Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym to 17 266. Do tej pory już 1 133 osoby w Polsce wyzdrowiały.

Ozdrowieńcy w województwie lubelskim

Na dzień 20 kwietnia 2020 r. na godz. 10.00 na terenie województwa lubelskiego odnotowano w sumie 310 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 10 osób zmarłych i 103 ozdrowieńców.

Ozdrowieniec to osoba, u której ustąpiły objawy choroby zakaźnej, ale ze względu na specyfikę choroby powinna zachować zasady reżimu sanitarnego przez około 7 dni. Osoba wychodzi ze szpitala, jeśli test wykonany dwukrotnie w odstępie 24 godzin, miał wynik negatywny.

Z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy na naszej stronie specjalną zakładkę KORONAWIRUS, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa w Lublinie i województwie lubelskim.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.