Rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce. Najnowsze informacje – 10.03.2020

ukasz szumowski ministerstwo zdrowia

Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował w poniedziałek 10.03.2020 na specjalnej konferencji prasowej o kolejnych trzech przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce.

„Mamy potwierdzone 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Jedna osoba przebywa w szpitalu w Warszawie, a dwie kolejne w Cieszynie. Policja w ramach współpracy ze służbami sanitarnymi, będzie monitorować osoby, które odbywają kwarantannę domową” – powiedział minister Szumowski.

W Polsce jest 20 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Czytaj więcej…

Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. W Polsce potwierdzono dotąd 20 przypadków SARS-CoV-2.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.