Rondo w ciągu ul. Grygowej dostanie nazwę

57174980 2296059747123217 5925288640488931328 o
Ulica Grygowej czeka na pozwolenie na użytkowanie | fot. UM Lublin

Rondo w ciągu ul. Antoniny Grygowej będzie nosić imię Geodetów. Decyzję w tej sprawie radni podjęli na czwartkowej sesji.

Rondo im. Geodetów w Lublinie

Jak napisano w uzasadnieniu, nadanie tej nazwy jest działaniem, które wpisuje się w inicjatywy podejmowane w ramach przypadającego w bieżącym roku Jubileuszu 100-lecia Stowarzyszenia Geodetów Polskich i ustanowienia roku 2019 Rokiem Geodezji Polskiej.

Jest formą uznania społecznej roli geodetów i szacunku dla tej grupy zawodowej. Praca geodetów ma ogromne znaczenie dla dobra wspólnego, wymaga rzetelności, staranności oraz najwyższego profesjonalizmu.

Działalność geodetów w całym minionym stuleciu pokazuje, że wartości te są dla nich najważniejszą zasadą i punktem odniesienia. Praca geodetów nieodłącznie towarzyszy rozwojowi gospodarki. Bez geodezji nie mogłoby być mowy o ładzie przestrzennym, zagrożone byłoby prawo własności i ład społeczny, niemożliwe byłyby jakiekolwiek inwestycje.

Nowoczesne państwo potrzebuje dobrze funkcjonujących służb geodezyjnych. W sto lat od powołania pierwszej w niepodległej Polsce organizacji geodetów, można z uznaniem stwierdzić, że geodeci pozostali zawsze wierni przyjętej wówczas dewizie Stanisława Staszica »Być narodowi użytecznym«.

Lublin: Ulica Grygowej otwarta dla kierowców

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.