Romuald Lipko z Budki Suflera ma raka. Zespół prosi o wsparcie dla chorego

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Budka Suflera

Romuald Lipko ma raka. Współzałożyciel Budki Suflera przebywa obecnie w niemieckiej klinice w Magdeburgu, gdzie walczy z chorobą nowotworową. Zespół prosi o wsparcie i miłe słowa dla muzyka.

Romuald Lipko, współzałożyciel Budki Suflera, zmaga się chorobą nowotworową – rakiem. Informację o chorobie muzyka przekazali członkowie zespołu w specjalnym komunikacie.

Kilka tygodni temu postawiono wstępną diagnozę. Następnie Romek przebywał w warszawskim szpitalu przy Banacha, a ostatnie dwa tygodnie w klinice w Magdeburgu. To jedyne miejsce na świecie, gdzie podejmuje się walkę z tego typu nowotworami” – czytamy w komunikacie.

Członkowie zespołu są w stałym kontakcie z chorym. Odwiedzili go też w niemieckiej klinice.

Nie nam muzykom relacjonować działania medycyny na najwyższym poziomie, ale zrozumieliśmy jedno. Jest realna szansa zwycięstwa w tej jakże trudnej walce, a stan ducha naszego kolegi jest czynnikiem niezwykle ważnym” – czytamy na Facebooku.

Muzycy proszą o wsparcie dla Romualda Lipko.

Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którym piosenki Romka sprawiły kiedykolwiek radość o choćby malutki, ale szczery gest wsparcia, o króciutką, życzliwą myśl, o pełne uśmiechu wspomnienie samego siebie słuchającego Jego muzyki…” – czytamy w zakończeniu oświadczenia.

Romuald Lipko urodził się w 1950 roku w Lublinie. Wraz z Krzysztofem Cugowskim założył w 1974 roku Budkę Suflera. Zespół wydał kilkanaście albumów studyjnych i nagrał takie przeboje jak „Jest taki samotny dom”, „Bal wszystkich świętych” czy „Jolka, Jolka pamiętasz”.

W 2014 roku grupa ogłosiła zakończenie działalności. W 2019 roku Budka Suflera ogłosiła powrót na scenę, ale bez Krzysztofa Cugowskiego. Zespół zapowiedział jesienną trasą koncertową pod nazwą „45 lat! Powrót do korzeni”.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.