Romuald Lipko z Budki Suflera ma raka. Zespół prosi o wsparcie dla chorego

Koncert Lublin teatr DSC 8655 1
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Budka Suflera

Romuald Lipko ma raka. Współzałożyciel Budki Suflera przebywa obecnie w niemieckiej klinice w Magdeburgu, gdzie walczy z chorobą nowotworową. Zespół prosi o wsparcie i miłe słowa dla muzyka.

Romuald Lipko, współzałożyciel Budki Suflera, zmaga się chorobą nowotworową – rakiem. Informację o chorobie muzyka przekazali członkowie zespołu w specjalnym komunikacie.

Kilka tygodni temu postawiono wstępną diagnozę. Następnie Romek przebywał w warszawskim szpitalu przy Banacha, a ostatnie dwa tygodnie w klinice w Magdeburgu. To jedyne miejsce na świecie, gdzie podejmuje się walkę z tego typu nowotworami” – czytamy w komunikacie.

Członkowie zespołu są w stałym kontakcie z chorym. Odwiedzili go też w niemieckiej klinice.

Nie nam muzykom relacjonować działania medycyny na najwyższym poziomie, ale zrozumieliśmy jedno. Jest realna szansa zwycięstwa w tej jakże trudnej walce, a stan ducha naszego kolegi jest czynnikiem niezwykle ważnym” – czytamy na Facebooku.

Muzycy proszą o wsparcie dla Romualda Lipko.

Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którym piosenki Romka sprawiły kiedykolwiek radość o choćby malutki, ale szczery gest wsparcia, o króciutką, życzliwą myśl, o pełne uśmiechu wspomnienie samego siebie słuchającego Jego muzyki…” – czytamy w zakończeniu oświadczenia.

Romuald Lipko urodził się w 1950 roku w Lublinie. Wraz z Krzysztofem Cugowskim założył w 1974 roku Budkę Suflera. Zespół wydał kilkanaście albumów studyjnych i nagrał takie przeboje jak „Jest taki samotny dom”, „Bal wszystkich świętych” czy „Jolka, Jolka pamiętasz”.

W 2014 roku grupa ogłosiła zakończenie działalności. W 2019 roku Budka Suflera ogłosiła powrót na scenę, ale bez Krzysztofa Cugowskiego. Zespół zapowiedział jesienną trasą koncertową pod nazwą „45 lat! Powrót do korzeni”.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.