Rolnicy sparaliżują drogi w regionie. Odbędą się protesty. Wskazujemy listę miejsc protestów rolników

protest rolników agrounia lublin

W środę planowany jest protest rolników na obszarze 11 powiatów województwa lubelskiego. W związku z tym istnieje możliwość wystąpienia utrudnień w ruchu w miejscach protestu. Zachęcamy do korzystania z alternatywnych dróg, aby uniknąć ewentualnych opóźnień. Policja podejmie wszelkie środki mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno kierującym, mieszkańcom, jak i samym protestującym.

Kilkugodzinne utrudnienia w związku z protestem rolników w woj. lubelskim

W dniu 24.01.2024 planowany jest w naszym województwie masowy protest rolników. Możliwy paraliż drogowy – policja zachęca do wybierania alternatywnych dróg dojazdowych. Jak zapowiadają organizatorzy, utrudnienia potrwają kilka godzin.

protest rolników agrounia lublin

Zorganizowany protest rolników odbędzie się na obszarze 11 powiatów woj. lubelskiego. Rolnicy będą manifestować problemy nurtujące środowisko wiejskie. Chodzi min. o napływ zboża z Ukrainy i odbiór zboża technicznego, które nie spełnia unijnych norm.

W miejscach protestów pojawi się policja, która zadba o bezpieczeństwo kierowców i uczestników zgromadzenia.

Gdzie odbędą się protesty rolników – lista dróg

powiat bialskiW miejscowości Manie gm. Miedzyrzec Podlaski planowane jest zgromadzenie w godz. 12:00 – 14:00. Trasa przemieszczania się: Manie, Zaścianki, Międzyrzec Podlaski, Biała Podlaska.
powiat biłgorajskiNa drodze 835 przed miejscowością Księżpol na moście znajdującym się na rzece Tanew planowane jest zgromadzenie w godz. 12:00 – 14:00. Protest polegać ma na całkowitym zablokowaniu ruchu pojazdów.
powiat hrubieszowskiW miejscowości Czerniczynie planowane jest zgromadzenie o godz.11:00, miejsce zgromadzenia na placu byłego składu buraczanego. Przejazd z w/w placu droga wojewódzką DW – 884 do Hrubieszowa.
powiat chełmskiW miejscowości Białopole planowane jest zgromadzenie w godz. 12:00 – 16:00, miejsce zgromadzenia centrum Białopola parking przy sklepach nr działki 419 i 437. KMP Chełm
W miejscowości Janów pow. chełmski droga krajowa K-12 planowane jest zgromadzenie
w godz. 12:00 – 14:00. Podczas zgromadzenia nastąpi blokowanie dróg.
powiat krasnostawskiW miejscowości Zakręcie planowane jest zgromadzenie w godz. 12:00 – 14:00, po obu stronach drogi karjwej nr 17, na poboczu, bez blokowania drogi.
W miejscowości Żółkiew Kolonia  w godz. 12:00 – 14:00, droga wojewódzka 842 na parkingu przy zalewie bez blokowania drogi.
powiat lubelskiW miejscowości Zielona planowane jest zgromadzenie w godz. 12:00 – 14:00, miejsce zgromadzenia droga wojewódzka nr 835 na wysokości skrzyżowania z drogą Powiatową 2284L. Trasa przejazdu Zielona – Wysokie – Zielona.
W miejscowości Bogucin planowane jest zgromadzenie w godz. 12:00 – 15:00. Miejsce zgromadzenia w rejonie drogi dojazdowej do Karczmy Bida oraz na poboczu „starej 17” (trasa Lublin – Warszawa)
powiat parczewskiW miejscowości Parczew planowane jest zgromadzenie w godz. 12:00 – 14:00. Trasa przejazdu ulicami 11 Listopada, Kolejowa, Bema, Wojska Polskiego, Al. Jana Pawła II, Kościelna.
powiat puławskiW miejscowości Kurów planowane jest zgromadzenie w godz. 12:00 – 14:00. Trasa przejazdu Kurów ul. Głowackiego – Kurów ul. Przemysłowa – droga serwisowa trasy S-17 – do m. Markuszów. Postój na trasie serwisowej S17, na poboczu, bez blokowania drogi.
W miejscowości Końskowola planowane jest zgromadzenie w godz. 12:00 – 18:00. Trasa przejazdu  Młynki – droga serwisowa trasy S-17 – do m. Sielce. Postój na trasie serwisowej S17, na poboczu, bez blokowania drogi.
W miejscowości Żyrzyn planowane jest zgromadzenie w godz. 12:00 – 16:00. Trasa przejazdu Żyrzyn – droga serwisowa trasy S-17 – do m. Skrudki. Postój na trasie serwisowej S17, na poboczu, bez blokowania drogi.
powiat radzyńskiW miejscowości Borki droga krajowa nr 19 w godz. 10:00 – 14:00 . Podczas zgromadzenia ma być blokowany jeden pas ruchu w kierunku Lublin – Radzyń Podlaski.
powiat ryckiW Rykach planowane jest zgromadzenie w godz. 11:30 – 14:30, miejscem zgromadzenia Plac PKS w Rykach. Trasa przemieszczania się: Plac PKS w Rykach – rondo w m. Moszczanka – Dęblin rondo przy markecie Lidl – rondo w Moszczance – rondo węzeł S17 Ryki południu – rondo w m. Moszczanka.
powiat zamojskiW Zamościu planowe jest  zgromadzenie w godz. 11:30 – 14:00, miejsce zgromadzenia okolice rodna Wysiedlonych Mieszkańców Zamojszczyzny. Trasa przemieszczania ciągnikami rolniczymi od ronda Wysiedlonych Mieszkańców Zamojszczyzny do ronda L. Skulskiego.
lista miejsc protestów rolników styczeń 2024

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.