Rolkarze przejadą nocą przez miasto

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

W sobotę, 18 maja odbędzie się kolejny nocny przejazd rolkarzy przez miasto z cyklu „Nightskating Lublin”. Miłośnicy jazdy na rolkach będą mieli do pokonania trasę 28 kilometrów.

Nightskating to impreza, która cyklicznie odbywa się w wielu miastach Polski i świata. Rolkarze mają niepowtarzalną możliwość jazdy ulicami miasta. Wszystko odbywa się pod eskortą policji i służb zabezpieczających. Nie ma ograniczeń wiekowych.

„Wziąć udział w imprezie może każdy, kto ma rolki lub wrotki – potrafi sprawnie jeździć i hamować – jedyne wymogi tyczą osób do 16 roku życia, bezwzględnie muszą jechać w kasku oraz dzieci do lat 12 mogą jechać tylko pod nadzorem opiekuna i na jego wyłączną odpowiedzialność” – mówi Jan Stankiewicz, organizator Nightskating Lublin.

Najbliższa impreza odbędzie się w sobotę, 18 maja, o godzinie 20:00. Zbiórka będzie miała miejsce na placu Litewskim, skąd rolkarze ruszą w przejazd ulicami Lublina. Tematem przewodnim przejazdu będą zawodowcy.

Chodzi o nic innego jak o nasze zawody – strażak, lekarz, murarz, piłkarz itd. Zachęcamy wszystkich uczestników aby się przebrali w zawodowe stroje! Stwórzmy korowód profesjonalistów” – wyjaśniają okoliczności.

Organizatorzy przygotowali trasę o długości 28 km. Trasa nie jest trudna, będzie zróżnicowana z uwagi na fakt, że Lublin położony jest na wzniesieniach może być również wyczerpująca. Przewidywany czas trwania przejazdu to 150 min.

Dodatkowo organizatorzy przygotowali bezpłatne warsztaty rolkarskie dla dzieci i dorosłych. Tematyką będzie bezpieczne pokonywanie przeszkód i hamowanie.

Aby wziąć udział w warsztatach należy obowiązkowo posiadać kask. Dzieci dodatkowo komplet ochraniaczy. Osoby nie spełniające tych warunków nie będą dopuszczone do lekcji. Warsztaty odbędą się w sobotę, 18 maja, na placu Litewskim od godz. 18.00.

Przejazd będzie odbywał się w godz. 20.00 – 22.30. Jego startem i metą będzie ul. Radziwiłłowska.

Trasa prowadzi ulicami: 3 Maja, Dolną 3 Maja, Prusa, Obywatelską, Spółdzielczości Pracy, Andersa, Mełgiewską, Grygowej (otwarcie tylko na czas przejazdu uczestników), Dekutowskiego, Drogą Męczenników Majdanka, Krańcową, Dywizjonu 303, Kunickiego, Lubelskiego Lipca ’80, Stadionową, Muzyczną, Nadbystrzycką, Jana Pawła II, Armii Krajowej, Orkana, Zwycięską, Kraśnicką, Głęboką, Narutowicza, Lipową, Krakowskim Przedmieściem, 3 Maja.

Trasa Nightskating Lublin | fot. materiały organizatora

Uczestnicy będą poruszali się jednym pasem ruchu wymienionych dróg. Przejazd będzie odbywał się w asyście policji i należy liczyć się ze wstrzymywaniem ruchu kołowego na jego trasie.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.