Rodziny wielodzietne zostaną częściowo zwolnione z opłat za wywóz śmieci

Kosze na śmieci
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

​Od 1 lipca 2021 r. mieszkańcy Lublina zapłacą znacznie więcej za wywóz śmieci. Nowe stawki uderzą głównie w rodziny wielodzietnie, dla których oznacza to niemal 100-procentową podwyżkę.

Podwyżka opłat za wywóz śmieci w Lublinie

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk skierował do rady miasta projekt uchwały w sprawie zmiany metody naliczenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Zakłada on, że od 1 lipca 2021 r. będą obowiązywać nowe stawki za wywóz śmieci: 24,80 zł miesięcznie w zabudowie wielorodzinnej i 28,80 w jednorodzinnej.

„W związku z dyskusją jaka pojawiła się w przestrzeni publicznej odnośnie propozycji zmiany zasad naliczania opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, poleciłem przeprowadzenie ponownej analizy dotyczącej sytuacji dużych rodzin w tym zakresie” – mówi Krzysztof Żuk.

Zaproponowane stawki oznaczają niemal 100-procentową podwyżkę opłat dla rodzin wielodzietnych. Prezydent Lublina wniósł autopoprawkę do projektu uchwały. Według jej zapisów szósta i kolejna osoba w rodzinie zostaną zwolnione z opłaty za wywóz opadów.

„Na podstawie danych, które otrzymaliśmy od Związku Dużych Rodzin i po odbytych konsultacjach, zaproponujemy Radzie Miasta wprowadzenie częściowego zwolnienia z opłat dla rodzin sześcioosobowych i większych” – oznajmił prezydent Lublina.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Podwyżka opłat za śmieci w Lublinie. Nowe stawki za odpady od lipca 2021

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Przecież rodzina wielodzietna jest od trójki dzieci, a nie od czwórki. To chyba nie wszystkie wielodzietne obejmie.