Dziewczynki były zaniedbywane i bite. Rodzice usłyszeli zarzut znęcania się nad dziećmi

znęcali się nad dziećmi chełm
Rodzice odpowiedzą za znęcanie się nad dziećmi | fot. KMP Chełm

Małżeństwo z Chełma usłyszało zarzuty znęcania się nad dziećmi i narażania ich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. W trakcie interwencji policjantów oboje byli pijani.

W miniony piątek dyżurny komendy w Chełmie otrzymał zgłoszenie dotyczące sprawowania opieki nad dzieckiem przez nietrzeźwych rodziców. O fakcie tym poinformowała osoba postronna, która widziała nietrzeźwego ojca prowadzącego wózek z dzieckiem.

Na miejsce od razu udał się patrol. Policjanci w mieszkaniu w centrum Chełma zastali 33-letnią kobietę wraz z niespełna dwuletnią córką. Po zachowaniu kobiety od razu było wiadomo, że znajduje się pod wpływem alkoholu.

Na ciele dziecka widoczne były obrażenia, świadczące o tym, że mogły powstać w wyniku bicia. Badanie stanu trzeźwości matki wykazało, że miała w organizmie 2,5 promila alkoholu” – mówi podkom. Ewa Czyż z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Na miejsce skierowano karetkę pogotowia. Dziecko nie wymagało hospitalizacji i po badaniu przekazane zostało pod opiekę personelu placówki opiekuńczo wychowawczej.

W związku z tą sprawą policjanci zatrzymali 33-latkę oraz jej 38-letniego męża. Mężczyzna również był nietrzeźwy, miał w organizmie 2 promile alkoholu. Małżeństwo sprawowało jeszcze opiekę nad 9-letnią córką, której w czasie interwencji nie było w domu. Dziewczynki od blisko dwóch lat były ofiarami przemocy domowej. Były zaniedbywane i bite.

Małżeństwo usłyszało zarzuty znęcania się na dziećmi i narażenia ich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Kobieta odpowie też za naruszenie podczas interwencji nietykalności cielesnej policjantów oraz kierowane wobec nich groźby” – dodaje podkom. Ewa Czyż.

W niedzielę sąd zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.