Robi się coraz cieplej, pojawili się amatorzy picia pod chmurką. Sypią się mandaty

Plac Lecha Kaczyńskiego w Lublinie
Plac Lecha Kaczyńskiego w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Ciepłe dni i coraz cieplejsze noce zachęcają mieszkańców i turystów do spożywania alkoholu w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Strażnikom miejskim w wykrywaniu takich przypadków pomaga miejski monitoring.

Mandat za picie alkoholu pod chmurką

Pogodne, ciepłe dni i noce odnalazł swe odzwierciedlenie w kategorii zgłoszeń, które w ostatnim czasie otrzymują dyżurni Straży Miejskiej w Lublinie. Sprzyjające warunki atmosferyczne powodują, że przybywa osób, które spożywają alkohol w miejscach publicznych pod chmurką.

Od początku roku strażnicy miejscy otrzymali 214 takich zgłoszeń, z czego 124 zgłoszenia pochodziły od mieszkańców a 90 to zgłoszenia operatorów miejskiego monitoringu i patroli Straży Miejskiej. Najczęściej do takich sytuacji dochodzi w samym centrum Lublina.

Wśród miejsc, skąd pochodzi najwięcej zgłoszeń o spożywaniu alkoholu pod chmurką są m.in. Plac Lecha Kaczyńskiego, Krakowskie Przedmieście (deptak), Plac Litewski, pl. Zamkowy, pl. Łokietka, Plac po Farze, ul. Zamojska, al. Tysiąclecia, ul. Dworcowa.

Spożywanie napojów alkoholowych jest zabronione w miejscach publicznych. Mandat można otrzymać nawet kiedy patrolu nie ma w pobliżu. W takich sytuacjach strażników i policjantów wspierają operatorzy monitoringu miejskiego.

Strażnicy miejscy wystawili w tym roku już 143 mandaty na łączną kwotę 14 300 złotych. Wykroczenie picia alkoholu w miejscu publicznym jest karane mandatem w wysokości 100 złotych.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. zapraszam patrol na podwórka bloków przy nowym świecie koło pizzy siedzą menele na emeryturze cały dzień chleją !