Remont wiaduktu nad ul. Janowską. Na kilka dni zamkną przejazd pod wiaduktem

Zamknięcie ul. Janowskiej pod wiaduktem kolejowym | fot. Dominik Wąsik

LUBLIN Wiadukt przy ul. Janowskiej ma już trzy z czterech nowych konstrukcji. W kolejnym etapie prac niezbędna jest zmiana organizacji ruchu drogowego na ulicy biegnącej pod wiaduktem.

Zakończyło się betonowanie pomostu pod kolejnym torem. Postępują prace przy przyczółkach: m.in. zbrojenie i betonowanie. Wykonawca przygotowuje obiekt do ułożenia torów i montażu sieci trakcyjnej. Będzie demontowane rusztowanie i podpora. Konieczny jest montaż stalowych chodników służbowych.

Kolejny etap prac i zmiany w ruchu

Od środy rano 22 kwietnia do piątku wieczorem 24 kwietnia zamknięty zostanie przejazd dla samochodów pod wiaduktem kolejowym przy ul. Janowskiej. Kierowcy będą musieli skorzystać z objazdu ul. Żeglarską, Nałkowskich, Romera i Diamentową.

Będą czasowe zmiany dla pieszych – zamknięty zostanie chodnik pod wiaduktem. Przejście będzie możliwe kładką pieszo-rowerową nad Bystrzycą, a następnie chodnikiem w stronę ul. Krochmalnej.

Po pracach zostanie przywrócona dotychczasowa organizacja ruchu, tzn. jezdnia zostanie zwężona do jednego pasa, a ruch będzie odbywał się wahadłowo i będzie sterowany sygnalizacją świetlną. Prace przy wiadukcie mają się zakończyć w IV kwartale 2020 roku.

Objazdy komunikacji miejskiej

W związku z planowanym zamknięciem dla ruchu kołowego ul. Janowskiej w rejonie wiaduktu kolejowego Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie, w dniach od 22 kwietnia od godz. 8.00 do 24 kwietnia do godz. 18.00 wprowadza następujące objazdy dla pojazdów komunikacji miejskiej:

* linia nr 8 w obu kierunkach: … – Krężnicka – Żeglarska – Nałkowskich – Romera – Diamentowa – Krochmalna – Nadbystrzycka – …

Dodatkowo w celu obsługi komunikacyjnej mieszkańców ul. Janowskiej w ww. dniach uruchomiona zostaje tymczasowa linia zastępcza nr 708 kursująca po trasie: Janowska – stacja pomp – Janowska – Żeglarska – Nałkowskich – Romera (pętla końcowa linii nr 6).

W czasie trwania objazdów nie będą obsługiwane przystanki Koło NŻ 01 i 02 oraz Wąwozowa NŻ 01 i 02.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.