Remont ulicy Popiełuszki w Lublinie potrwa dłużej, niż pierwotnie zakładano. Co jest powodem?

Remont ulicy Popiełuszki w Lublinie potrwa dłużej
Remont ulicy Popiełuszki w Lublinie potrwa dłużej | fot. Dominik Wąsik

Jak można się było spodziewać, remont ulicy Popiełuszki w Lublinie potrwa dłużej, niż planowano. Na szczęście opóźnienie nie będzie bardzo duże. Wykonawca złożył wniosek o zmianę terminu zakończenia prac.

Jak postępują prace na ulicy Popiełuszki w Lublinie? Szykuje się opóźnienie…

Już trzy miesiące trwają prace przy przebudowie ul. Popiełuszki na odcinku od ul. Junoszy do ul. Legionowej w Lublinie. Według początkowych założeń remont miał się zakończyć pod koniec września, jednak dziś już wiadomo, że z utrudnieniami trzeba się będzie liczyć dłużej.

„Wykonawca złożył wniosek o przedłużenie terminu robót. Wynika to ze zmiany harmonogramu modernizacji sieci ciepłowniczej, niezależnych prac prowadzonych przez LPEC. Dopiero po ich zakończeniu, będzie możliwość kontynuowania zadań z branży drogowej” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Utrudnienia do końca października

Nowy termin zakończenia prac na ul. Popiełuszki został wyznaczony na koniec października. Jak przekazał lubelski Ratusz, do wykonania pozostało odtworzenie chodnika po śladzie kanału ciepłowniczego, wykonanie przystanku wraz z peronem oraz dokończenie prac przy sygnalizacji świetlnej i wykonanie warstwy ścieralnej na całej szerokości jezdni.

Obwiązująca organizacja ruchu na ul. Popiełuszki, w związku z realizowaną tam przebudową, na ten moment pozostaje bez zmian. Na odcinku od ul. Poniatowskiego do ul. Legionowej obowiązuje ruch jednokierunkowy od strony ul. Poniatowskiego w kierunku al. Sikorskiego. Tak jak dotychczas, na skrzyżowaniu ulic Popiełuszki i Głowackiego nieczynna pozostanie sygnalizacja świetlna.

Jak zmieni się ulica po przebudowie?

Ulica Popiełuszki na odcinku od ul. Junoszy do ul. Legionowej otrzyma nową nawierzchnię, przebudowane zostanie także skrzyżowanie ul. Popiełuszki z ul. Głowackiego, a odnowiona sygnalizacja świetlna włączona do Systemu Zarządzania Ruchem.

Ulica zyska nowoczesne oświetlenie dostosowane do obecnych wymogów technicznych. Drogowcy wykonają także chodniki z kostki brukowej na fragmentach dotychczas nieremontowanych oraz wybudują kanał technologiczny.

Zmiany obejmą również infrastrukturę przystankową. Istniejący przystanek na wysokości Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty zmieni swoje miejsce i docelowo znajdzie się za skrzyżowaniem z ul. Junoszy. Na przystankach pojawią się również nowe wiaty oraz punkty dynamicznej informacji pasażerskiej.

Zobacz także: Poniedziałkowy armagedon na ul. Nadbystrzyckiej. Kierowcy zaskoczeni obecnością drogowców. Miasto zapowiada zmianę

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.