Remont kładki nad ul. Filaretów znów dalej niż bliżej. Kolejne oferty o wiele za drogie

Korozja zżera kładkę nad ul. Filaretów w Lublinie
Korozja zżera kładkę nad ul. Filaretów w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Trzy oferty dostał Zarząd Dróg i Mostów w przetargu na przebudowę kładki nad ul. Filaretów w Lublinie. Najtańsza to 4,12 mln zł, a najdroższa – 5,41 mln zł. Tymczasem miasto na tę inwestycję planowało przeznaczyć zaledwie 2,31 mln zł.

Oferty na przebudowę kładki o wiele za drogie

Dzisiaj (4.05) miasto otworzyło oferty w przetargu na gruntowny remont pieszej kładki nad ul. Filaretów. Kwota, jaką Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie zamierzał przeznaczyć na realizację inwestycji to 2,31 mln zł, pod warunkiem otrzymania z rezerwy subwencji ogólnej na 2023 r. w kwocie 1,15 mln zł.

Kontraktem na wykonanie przebudowy kładki zainteresowane są trzy firmy. Za prace chcą jednak dostać znacznie więcej, niż ma na to środków ratusz. Najtańsza oferta opiewa na 4,17 mln zł. Z kolei najdroższa na 5,41 mln zł.

Ratusz ma teraz trzy drogi do wyboru. Pierwsza to dołożenie brakującej kwoty i wybór wykonawcy robót. Kolejna to powtórzenie przetargu z nadzieją na to, że w kolejnym postępowaniu oczekiwania firm będą niższe. Ostatnia to rezygnacja z inwestycji.

Przypomnijmy, że poprzednie postępowanie zostało unieważnione właśnie z powodu zbyt wysokich wycen ofert. Również i w tym przypadku należy spodziewać się unieważnienia przetargu, bo ratusz nie znajdzie brakującej kwoty.

Zobacz: Drugie podejście do przetargu na przebudowę kładki nad ul. Filaretów. W pierwszym oferty były za drogie

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.