Rekrutacja do miejskich przedszkoli w Lublinie. Terminy, o których należy pamiętać

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

1 kwietnia rozpoczyna się rekrutacja do miejskich przedszkoli w Lublinie. 4 maja ogłoszone zostaną listy przyjętych. Miasto właśnie ogłosiło terminy naborów.

Od 1 do 10 kwietnia rodzice, którzy chcą zapisać swoje dziecko do przedszkola, mogą składać wnioski o przyjęcie. Listy kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia zostaną opublikowane 4 maja. Rodzice będą mieli czas na potwierdzenie woli przyjęcia do 8 maja, a trzy dni później – 11 maja – ogłoszone zostaną listy przyjętych.

Jeśli po tej turze rekrutacji okaże się, że są jeszcze wolne miejsca, przedszkola będą prowadzić rekrutację uzupełniającą. W terminie od 15 do 19 czerwca rodzice będą mogli wziąć udział w rekrutacji uzupełniającej, zgłaszając swoje dziecko do wybranego przedszkola lub oddziału przedszkolnego.

Rodzice mogą wskazać trzy przedszkola. To przedszkole, które zostanie umieszczone przez nich na pierwszym miejscu, traktowane jest jako przedszkole tzw. pierwszego wyboru. Tam trzeba zanieść podanie o przyjęcie wraz z wymaganymi załącznikami.

Lublin w miejskich przedszkolach przygotował ponad 10 tys. miejsc. Znaczną część z nich zajmą te dzieci, które już uczęszczały do przedszkoli i będą to kontynuować.

Nowe kryteria rekrutacji do przedszkoli – dodatkowe punkty za PIT

Dzieci osób płacących podatki w Lublinie otrzymają dodatkowe punkty podczas rekrutacji do miejskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. Dodatkowe punkty będą przyznawane za wskazanie przez oboje lub jednego z rodziców (prawnych opiekunów) Miasta Lublin jako miejsca zamieszkania w rocznym rozliczeniu PIT.

Dzięki tym rozwiązaniom rodzice będą mieli pierwszeństwo w przyjęciu dzieci do wybranej placówki przed osobami o takim samym statusie, które nie rozliczają się z podatku PIT w Lublinie. Radni odstąpili od obowiązujących do tej pory kryteriów dotyczących korzystania przez kandydata z pełnej oferty przedszkola” – wyjaśnia Monika Głazik z biura prasowego lubelskiego ratusza.

CZYTAJ WIĘCEJ: Punkty za rozliczanie PIT w Lublinie przy rekrutacji do miejskich przedszkoli KLIKNIJ TUTAJ

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.