Punkty za rozliczanie PIT w Lublinie przy rekrutacji do miejskich przedszkoli

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

W tym roku dzieci rodziców, którzy rozliczą w Lublinie podatek dochodowy PIT, dostaną dodatkowe punkty podczas rekrutacji ich dzieci do miejskich przedszkoli.

Radni Rady Miasta przyjęli dziś uchwałę w sprawie ustalenia tzw. kryteriów gminnych, w której określili punktację w postępowaniu rekrutacyjnym do miejskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. To jedno z udogodnień, które zamierza wprowadzić ratusz dla osób mieszkających i rozliczających podatek PIT w Lublinie.

Dzieci osób płacących podatki w Lublinie otrzymają dodatkowe punkty podczas rekrutacji

Dodatkowe punkty będą przyznawane za wskazanie przez oboje lub jednego z rodziców (prawnych opiekunów) Miasta Lublin jako miejsca zamieszkania w rocznym rozliczeniu PIT, za zgłoszenia dwojga lub więcej dzieci do tej samej placówki lub za wskazanie w pierwszej preferencji danego przedszkola.

Dzięki tym rozwiązaniom rodzice będą mieli pierwszeństwo w przyjęciu dzieci do wybranej placówki przed osobami o takim samym statusie, które nie rozliczają się z podatku PIT w Lublinie. Radni odstąpili od obowiązujących do tej pory kryteriów dotyczących korzystania przez kandydata z pełnej oferty przedszkola” – wyjaśnia Monika Głazik z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Ilość punktów za rozliczenie PIT w Lublinie – rekrutacja do miejskich przedszkoli – zasady

Podczas rekrutacji będzie można otrzymać dodatkowe:

3 punkty – za pozostawanie obojga rodziców (prawnych opiekunów) lub rodzica samotnie wychowującego dziecko w zatrudnieniu lub prowadzenie przez nich/niego działalności gospodarczej lub pobieranie nauki w systemie dziennym lub prowadzenie gospodarstwa rolnego,

2 punkty – gdy oboje rodzice (prawni opiekunowie) wskazali Lublin, jako miejsce zamieszkania i złożyli roczne zeznanie podatkowe PIT za rok ubiegły w Pierwszym lub Trzecim Urzędzie Skarbowym w Lublinie,

1 punkt – gdy jeden z rodziców (prawnych opiekunów) lub rodzic samotnie wychowujący dziecko wskazał Lublin, jako miejsce zamieszkania i złożył roczne zeznanie podatkowe PIT za rok ubiegły w Pierwszym lub Trzecim Urzędzie Skarbowym w Lublinie,

2 punkty – gdy rodzeństwo kandydata w bieżącym roku szkolnym uczęszcza do tego samego przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej,

1 punkt – za zgłoszenie do tej samej placówki dwojga lub więcej dzieci,

1 punkt – gdy rodzice (prawni opiekunowie) wskazali we wniosku w pierwszej preferencji, dane przedszkole lub oddział przedszkolny w szkole podstawowej, jako najdogodniejszy.

Rekrutacja dzieci do publicznych przedszkoli może przebiegać dwuetapowo. W przypadku większej liczby kandydatów niż liczba miejsc w przedszkolu, na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego będą brane pod uwagę tzw. kryteria ustawowe, według których pierwszeństwo mają: wielodzietność, występowanie niepełnosprawności, samotne wychowywanie dziecka lub objęcie go pieczą zastępczą” – tłumaczy Głazik.

W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na pierwszym etapie oraz, gdy przedszkole lub oddział przedszkolny w szkole podstawowej nadal dysponuje wolnymi miejscami, na drugim etapie brane będą pod uwagę tzw. kryteria gminne, czyli dodatkowe punkty przy rekrutacji za rozliczenie przez rodziców PIT w Lublinie.

AKTUALIZACJA: Rekrutacja do miejskich przedszkoli w Lublinie. Terminy, o których należy pamiętaćWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.