Raszyńska do przebudowy. Nowa droga ma być gotowa jesienią przyszłego roku

Ulicę Raszyńską czeka przebudowa
Ulicę Raszyńską czeka przebudowa | fot. Miasto Lublin

Zarząd Dróg i Mostów ogłosił przetarg na przebudowę ul. Raszyńskiej. Z nowej drogi okoliczni mieszkańcy skorzystają jesienią przyszłego roku.

Przebudowa ul. Raszyńskiej

Ogłoszone zamówienie dotyczy rozbudowy ul. Raszyńskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Lazurową do wysokości posesji nr 63 oraz budowy ul. Tarninowej na odcinku od ul. Raszyńskiej do ul. Skubiszewskiego. Zadanie obejmuje również budowę  kanalizacji deszczowej oraz kolektora deszczowego do istniejącego zbiornika retencyjnego w rejonie ul. Liszkowskiego i Laskowej.

Wykonawca zbuduje także oświetlenie drogowe oraz przebuduje sieci teletechniczne i elektroenergetyczne. Wzdłuż planowanych ulic przewidziano jednostronną, ale dwukierunkową ścieżkę rowerową. Piesi otrzymają nowe chodniki. Czas na realizację inwestycji to 14 miesięcy od daty podpisania umowy. Otwarcie ofert zaplanowano na 28 lipca.

Rozbudowę ul. Raszyńskiej wpisano do Wieloletniej Prognozy Finansowej. Na rok 2023 r. zabezpieczono na ten cel kwotę ponad 7,6 mln zł. W tegorocznym budżecie środki na to zadanie wynoszą 750 tys. zł.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.