Rachunek za wodę i ścieki od 24 sierpnia w górę. Sprawdź nowe ceny

mycie dłoni mydełkiem w płynie
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Od 24 sierpnia zapłacimy w Lublinie więcej za dostarczenie zimnej wody i odbiór ścieków. Łączna opłata za metr sześcienny to 9,39 zł i jest ona wyższa o 48 groszy w stosunku do obecnej stawki.

Mieszkańcy Lublina zapłacą więcej za wodę i ścieki

Nową taryfę opłat zaproponowaną przez MPWiK Lublin zatwierdziło Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Zgodnie z decyzją wydaną 6 sierpnia 2021 r. nowa taryfa dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie Lublinie wzrośnie w pierwszym roku o 48 groszy i wyniesie łącznie 9,39 zł za metr sześcienny. Od 2022 r. opłata za wodę i ścieki urośnie do 9,77 zł, a od 2023 r. do 9,82 zł.

Nowe ceny będą także dotyczyć ościennych gmin, które korzystają z sieci Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie. Chodzi o gminę Jastków w rejonie ul. Aksamitnej i ul. Ziemskiej, gminę Konopnica w rejonie ul. Raszyńskiej, ul. Laskowej i ul. Nałęczowskiej oraz gminę Głusk w rejonie ul. Barwnej, ul. Podleśnej, ul. Abramowickiej, ul. Strojnowskiego, ul. Zorza i w rejonie ul. Bukowej.

Nowa taryfa wejdzie w życie od wtorku, 24 sierpnia 2021 r.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.