Pszczółka od ponad roku nie może sprzedać swojej dawnej fabryki w sąsiedztwie stadionu miejskiego

Dawna fabryka cukierków "Pszczółka"
Dawna fabryka cukierków "Pszczółka" | fot. Dominik Wąsik

Krajowa Grupa Spożywcza i Fabryka Cukierków „Pszczółka” mają problem ze sprzedażą dawnej Fabryki Cukierków, znajdującej się przy ul. Krochmalnej, w sąsiedztwie stadionu Arena Lublin. Dotychczasowe próby znalezienia kupca zakończyły się fiaskiem.

Fabryka, której nikt nie chce?

Chodzi o kompleks budynków to charakterze produkcyjno-magazynowym, w których jeszcze w 2017 roku działała Fabryka Cukierków Pszczółka. Następnie produkcja została przeniesiona do nowego zakładu, który powstał na terenie strefy ekonomicznej. W skład sprzedawanego kompleksu wchodzi siedem działek o łącznej powierzchni 7,4170 ha.

Głównym obiektem jest dawny zakład produkcyjny, wybudowany w 1906 roku. Charakterystyczna budowla z czerwonej cegły została wpisana do rejestru zabytków. Podobnie jak znajdujący się nieopodal magazyn surowców i opakowań, także mający 115-letnią historię. Największą powierzchnię, bo prawie 6 tys. mkw. ma magazyn wyrobów gotowych.

Dawna fabryka cukierków "Pszczółka"
Dawna fabryka cukierków „Pszczółka” | fot. Dominik Wąsik

Ostatnia licytacja miała miejsce w lipcu tego roku. Cena wywoławcza wynosiła 49 085 000 zł za całość.

„Aukcja zakończyła się bez wyboru nabywcy nieruchomości. Informacja o ewentualnym terminie kolejnej aukcji zostanie podana w zwyczajowy sposób, za pośrednictwem stron internetowych naszej Spółki oraz nadzorującego nas Ministerstwa Aktywów Państwowych” – mówi Szymon Smajdor z biura prasowego Krajowej Grupy Spożywczej.

Obowiązujący plan zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu pozwala na realizację na tej nieruchomości budynków mieszkalnych-wielorodzinnych i obiektów usługowychadministracji i biur, gastronomii i handlu. Można też zrealizować funkcje hotelowe.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.