Psy tropiące z Niemiec szukają zabójcy 38-latki z Trawnik. Są w stanie podjąć trop po kilku miesiącach

Psy tropiące z Niemiec szukają zabójcy 38-latki z Trawnik. Są w stanie podjąć trop po kilku miesiącach
Psy tropiące z Saksonii | fot. KWP Lublin

Policjanci z Świdnika od marca szukają 35-letniego Grzegorza Włodarczyka podejrzanego o zabójstwo swojej żony. Od wtorku pomagają im funkcjonariusze z Saksonii z psami wyszkolonymi do tropienia ludzkich zapachów.

Przypomnijmy, że pod koniec marca br. świdnicka policja została powiadomiona o odnalezieniu zwłok kobiety w jednym z domów w Trawnikach. Rany, które posiadała na ciele wskazywały, że zgon nastąpił wskutek zabójstwa. Podejrzanym w sprawie jest mąż kobiety 35-letni Grzegorz Włodarczyk. Za podejrzanym Prokuratura Rejonowa w Świdniku wydała list gończy.

Czytaj także: Zabójstwo w Trawnikach. Jest europejski nakaz aresztowania Grzegorza Włodarczyka

We wtorek w miejscowości, w której doszło do zdarzenia, ponownie pracowali policjanci. Dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie w działaniach biorą udział także policjantki z Saksonii z psami wyszkolonymi do tropienia ludzkich zapachów.

Zwierzęta te są w stanie podjąć trop nawet po kilku miesiącach. Od rana czworonogi wyszkolone do tropienia indywidualnego zapachu człowieka pod opieką swoich przewodniczek przeczesywały łąki, polne drogi i szlaki kolejowe w poszukiwaniu mężczyzny” – mówi Elwira Domaradzka z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Psy tropiące z Saksonii | fot. KWP Lublin

Praca niemieckich funkcjonariuszy z psami trapiącymi pozwoli odtworzyć ostatni moment, kiedy Grzegorz Włodarczyk przebywał w okolicy miejsca zabójstwa lub da nowe informacje związane z jego zniknięciem.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.