Zabójstwo w Trawnikach. Jest europejski nakaz aresztowania Grzegorza Włodarczyka

grzegorz włodarczyk
Policjanci poszukują Grzegorza Włodarczyka do sprawy śmierci 38-latki z Trawnik | fot. KPP Świdnik

Jest europejski nakaz aresztowania za Grzegorzem Włodarczykiem. Mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo 38-letniej żony Katarzyny. Wszystko wskazuje na to, że może ukrywać się w Irlandii.

Przypomnijmy, że do tragicznego zdarzenia doszło w piątek, 23 marca w Trawnikach. Informację o znalezionych zwłokach 38-latki policjanci otrzymali przed południem. Śledczy ustalili, że do jej śmierci przyczyniły się osoby trzecie, bo na jej ciele znajdowało się 17 ran kłutych – w klatce piersiowej, tułowiu, szyi i głowie.

W trakcie wykonywanych czynności na miejscu zdarzenia policjanci znaleźli zamkniętą w szafie 4-letnią córkę kobiety, która była owinięta w koc. Dziecku nic się nie stało. Z nieoficjalnych źródeł wynika, że dziewczynka była świadkiem śmierci kobiety.

Jednocześnie policjanci prowadzili działania mające na celu znaleźć i zatrzymać męża kobiety, który ma związek z jej śmiercią. – „Mamy podstawy by sądzić, że może przebywać za granicą, prawdopodobnie na terenie Unii Europejskiej, stąd wniosek do sądu o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania” – mówi Agnieszka Kępka, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Jak informuje irlandzki dziennik „The Irish Sun” Grzegorz Włodarczyk może ukrywać się na terenie Irlandii. Za mężczyzną wydano też międzynarodowy list gończy. Za zabójstwo grozi mu nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

Rysopis poszukiwanego: wzrost 184 cm, waga około 100 kg, krępa budowa ciała, włosy ciemne krótkie, lewe ucho ze śladem po przekłuciu, oczy piwne, na lewej łydce posiada tatuaż – rysunek „gitary ze skrzydłami”.

Czytaj także: Zabójstwo w Trawnikach. Są wstępne wyniki sekcji zwłok 38-latki. Zginęła od ciosu w serce

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.