Przystanki MPK „zbombardowane” włóczką. Dlaczego?

włóczka przystanek mpk lublin
Włóczka na przystankach MPK Lublin | fot. Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie

W sobotę nieznani sprawcy „zdemolowali” trzy przystanki MPK Lublin w samym centrum miasta. Przy wykorzystaniu włóczki i szydełka ubrali przystanki w… kolorowe arcydzieła.

Spokojnie to nie żadni wandale, tylko jeden z punktów programu rozpoczętego właśnie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Lublinie. Przystanki przybrane w kolorową włóczkę to projekt realizowany przez Zarząd Transportu Miejskiego i Centrum Kultury w Lublinie.

Akcja „bombardowanie włóczką”

W sobotę, 15 września na trzech przystankach w centrum Lublina przygotowano instalację artystyczna z włóczki. W nietypowe ubranka zostały przystrojone wiaty zlokalizowane na przystankach: Plac Litewski 02 na ul. 3 Maja, Brama Krakowska 02 na ul. Królewskiej oraz Plac Wolności 02 na ul. Narutowicza.

– Ta instalacja ma na celu ożywić i ubarwić przestrzeń publiczną związaną z komunikacją miejską – mówią pomysłodawcy.

Czytaj także: W niedzielę rusza Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu


Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.