Przysięga Terytorialsów w Radzyniu Podlaskim. Piknik dla fanów militariów. Atrakcje dla każdego

zaproszenie na przysięgę i piknik rodzinny
Materiały prasowe WOT | fot. nadesłane

W sobotę, 15 lipca br. o godz. 14.00, na dziedzińcu Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim odbędzie się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Po ceremonii wojskowej, o godz. 15.00 Terytorialsi zapraszają do parku pałacowego na piknik wojskowy pełen atrakcji.

Ochotnicy z Lubelszczyzny zdobywali umiejętności wojskowe pod nadzorem 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Dobiega końca szkolenie podstawowe nowo wcielonych żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”, przygotowane w ramach projektu „Wakacje z WOT”. 127 ochotników z Lubelszczyzny przez szesnaście dni zdobywało podstawowe umiejętności wojskowe z zakresu, m.in. strzelectwa, taktyki, łączności, topografii oraz pierwszej pomocy przedmedycznej na polu walki. Przed nimi jeszcze sprawdzian — tzw. pętla taktyczna, która zweryfikuje zdobytą wiedzę i umiejętności.

Przysięga Wojskowa w Zakopanem (wideo)

W sobotę złożą oficjalną przysięgę Ojczyźnie

Ukoronowaniem trudów intensywnego szkolenia będzie przysięga wojskowa. Ceremonia zaprzysiężenia nowych żołnierzy 2 LBOT rozpocznie się w najbliższą sobotę o godz. 14.00, w pięknej scenerii Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim. Poprzedzi ją uroczysta Msza Święta w Kościele Świętej Trójcy, o godz. 13.00.

Po oficjalnych uroczystościach, o godz. 15.00, na terenie parku pałacowego rozpocznie się piknik wojskowy. W programie, zaplanowanych jest wiele atrakcji dla dorosłych, dzieci oraz miłośników militariów.

Piknik dla fanów militariów i pokaz sprzętu bojowego armii

Najnowszy sprzęt i wyposażenie zaprezentują zarówno Terytorialsi, jak i żołnierze wojsk opereracyjnych, a wśród nich m.in. 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana, która zawita do serca Radzynia Podlaskiego ze swoim ciężkim sprzętem bojowym. Stoiska pokazowe z najnowszym wyposażeniem przygotują także służby mundurowe – Pogranicznicy, Strażacy i Policjanci. Z kolei Terytorialsi z 23 bialskiego batalionu lekkiej piechoty przygotowali specjalny pokaz dynamiczny. Będą również grupy rekonstrukcyjne i wiele ciekawostek dla miłośników historycznych militariów. Dla dzieci i młodzeży przewidziane są różne zabawy, konkurencje sportowe, a dla najmłodszych dmuchańce. Na scenie odbędzie się koncert orkiestry wojskowej z Lublina. Dla wszystkich gości nie zabraknie wojskowej grochówki.

Na stoisku promocyjno-rekruterskim 2 Lubelskiej Brygady OT będzie można porozmawiać z żołnierzami o służbie i warunkach wstąpienia w szeregi formacji. Zdecydowani na przygodę z WOT będą mogli na miejscu złożyć wniosek o powołanie. – mówi kpt. MARTA GABOREK OFICER PRASOWY
2 LUBELSKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ

Podstawowe wymagania, by wstąpić w szeregi WOT

Wymagania ⤵️:

🇵🇱 polskie obywatelstwo
🔞wiek: 18-60 (63 w korpusie oficerów)
🩺 zdrowie fizycznie i psychicznie
👨‍⚖ niekaralność za przestępstwa umyślne

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.