Przynieś nakrętki i pomóż podopiecznym Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie

Nakarm Zakrętkożercę | mat. prasowe
PARTNER SERWISU

W trakcie organizowanego biegu Druga Dycha do Maratonu będzie można przekazywać zebrane nakrętki dla podopiecznych Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie.

Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia od 21 lat zapewnia bezpłatną całodobową opiekę medyczną najciężej chorym dzieciom w ich domach w Lublinie oraz w województwie lubelskim.

Dodatkowo od 4 lat prowadzi Oddział Stacjonarny w Domu Małego Księcia, obejmujący opieką dzieci, które z różnych powodów nie mogą otrzymać opieki w domu oraz hospicjum perinatalne, wspierające rodziców, oczekujących na narodziny chorego dziecka.

– Dziś opiekujemy się 46 rodzinami dzieci i młodzieży, które mieszkają w swoich własnych domach na terenie woj. lubelskiego oraz 9 dziećmi w hospicjum stacjonarnym w Lublinie. Udaje nam się nie tylko ograniczać ból odczuwany przez Podopiecznych, ale także wnieść do ich życia radość poprzez spełnianie ich dziecięcych marzeń – mówi Barbara Bosy z Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie.

Przynieś nakrętki i pomóż!

W trakcie niedzielnego biegu z cyklu Dycha do Maratonu będzie można przekazać zebrane nakrętki dla podopiecznych Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie.

W ramach akcji „Nakarm Zakrętkożercę” zebrane nakrętki są przekazywane do firmy recyclingowej, która wymienia je na pieniądze, za które: kupowane są prezenty dla dzieci, wyjazdy wakacyjne czy wyjazdy terapeutyczne.

– Zbieramy zakrętki z wody mineralnej, napojów gazowanych, soków, mleka, oleju, chemii domowej, kosmetyków. Warunek i prośba, żeby były czyste – mówią organizatorzy.

Specjalne niebieskie pojemniki będą znajdowały się na terenie obiektu Skate Town przy ul. Krochmalnej 13H, w niedzielę 25 listopada. Link do wydarzenia i szczegóły – TUTAJWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.