Przyjdź i posadź swoje drzewo. Nadleśnictwo Lubartów zaprasza na wspólną akcję

Akcja sadzenia drzew z Nadleśnictwem Lubartów | fot. Nadleśnictwo Lubartów

Nadleśnictwo Lubartów zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału we wspólnej akcji sadzenia drzew pod okiem pracowników nadleśnictwa. Po wszystkim zaplanowano biesiadę przy ognisku.

Akcja wspólnego sadzenia drzew z Nadleśnictwem Lubartów i Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Lublinie, odbędzie się już w najbliższą sobotę, 6 kwietnia, w przepięknych Lasach Kozłowieckich. Wszyscy uczestnicy akcji będą mogli własnoręcznie posadzić sadzonkę drzewa.

Sadzenie będzie odbywać się pod czujnym okiem pracowników naszego nadleśnictwa, którzy chętnie będą służyć pomocą, udzielać fachowych porad i ciekawie opowiadać na temat swojej pracy. Po wspólnym sadzeniu drzew, będzie można zwiedzić i dowiedzieć się więcej na temat funkcjonowania szkółki leśnej Stróżek” – mówi Ewa Pożarowszczyk, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie.

Po akcji sadzenia drzewek zaplanowany jest ciepły posiłek oraz wspólne biesiadowanie przy ognisku. W namiocie edukacyjnym będzie można posłuchać odgłosów lasu, przetestować swoją przyrodniczą wiedzę biorąc udział w leśnym kole fortuny, a na najmłodszych za prawidłowe odpowiedzi będą czekały drobne upominki.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Organizatorzy zachęcają by zabrać ze sobą rękawiczki oraz wodę. Zbiórka uczestników wydarzenia została zaplanowana na godz. 10 na parkingu leśnym Stary Tartak. Tego dnia będzie zniesiony zakaz wjazdu do lasu i na parking leśny będzie można dojechać samochodem.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.