Przy cmentarzu stanął regał na znicze. Można postawić albo sobie wziąć

Regał na znicze przed cmentarzem w Świdniku
Regał na znicze przed cmentarzem w Świdniku | fot. Marcin Magier, radny Świdnika

Regał na znicze stanął przy cmentarzu parafialnym przy ul. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Świdniku. Z regału można wziąć za darmo znicz, kupić wkład i postawić na grobie bliskich.

Regał na znicze

„W porozumieniu z ks. proboszczem parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Kazimierzówce uruchomiliśmy jedną z pierwszych w województwie lubelskim „zniczodzielni” przy cmentarzu parafialnym w Świdniku” – poinformował w czwartek Bartłomiej Pejo, wicestarosta świdnicki.

Regał przeznaczony jest do użytku mieszkańców odwiedzających groby bliskich. Osoby sprzątające groby, zamiast wyrzucać niepotrzebne znicze do pojemników na odpady, od dziś mają możliwość pozostawienia ich na regale, dzięki czemu inni będą mogli z nich ponownie skorzystać.

Przeczytaj także: Czy cmentarze będą zamknięte 1 listopada 2021? Minister zdrowia odpowiada

„W ten sposób będziemy bardziej „eco”, a osoby, które zdecydują się na takie rozwiązanie zyskają finansowo – pozostanie im jedynie zakup wkładu” – podkreślił Pejo.

Na zdjęciu (od lewej): Marcin Magier i Bartłomiej Pejo
Na zdjęciu (od lewej): Marcin Magier i Bartłomiej Pejo

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.