Czy cmentarze będą zamknięte 1 listopada 2021? Minister zdrowia odpowiada

bukiet kwiatów w wazonie na cmentarzu, znicze na grobie
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Czy 1 listopada cmentarze będą zamknięte? Odpowiedzi na to pytanie szukają osoby, które planują wybrać się we Wszystkich Świętych 2021 na groby bliskich.

Cmentarze 1 listopada 2021

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku rząd podjął decyzję na dwa dni przed Wszystkimi Świętymi, że cmentarze będą zamknięte dla odwiedzających 31 października, 1 listopada (Wszystkich Świętych) i 2 listopada (Dzień Zaduszny). To spowodowało, że ludzie tłumnie ruszyli 30 października na cmentarze, by zaświecić znicze na nagrobkach bliskich.

ZOBACZ TAKŻE: By uniemożliwić wejście ludziom na cmentarz, zaspawali bramę wejściową

Jak będzie w tym roku?

Minister zdrowia Adam Niedzielski pytany o dostępność cmentarzy podczas tegorocznej uroczystości Wszystkich Świętych odpowiedział, że pod uwagę branych jest wiele aspektów, jednak sytuacja, która miała miejsce w 2020 roku „była ekstraordynaryjna”.

„Cmentarze na Wszystkich Świętych najprawdopodobniej będą otwarte, tym razem niespodzianek żadnych nie będzie” – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski pytany o obostrzenia 1 listopada.

„Tym razem nie przewidujemy podejmowania decyzji w nagłym trybie, z dnia na dzień, bo jesteśmy lepiej zabezpieczeni. Zabezpieczenia organizacyjne i zdrowotne nie uzasadniają podejmowania tak drastycznych decyzji” – wyjaśnił Niedzielski.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.