By uniemożliwić wejście ludziom na cmentarz, zaspawali bramę wejściową

Krężnica Jara. By uniemożliwić wejście ludziom na cmentarz, zaspawali bramę wejściową
Zaspawana brama wjazdowa na cmentarzu w Krężnicy Jarej | fot. czytelniczka Kasia

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił w piątek, że cmentarze do poniedziałku 2 listopada pozostaną zamknięte. Niektóre parafie na ten czas zamieniły cmentarze w parki cmentarne, część pozostawiła otwarte furtki do nekropolii.

W Polskiej tradycji Wszystkich Świętych jest dniem zadumy i nawiedzania grobów bliskich. W tym roku z powodu epidemii decyzją premiera Mateusza Morawieckiego od 31 października do 2 listopada cmentarze będą zamknięte.

Zdecydowana większość parafii w województwie lubelskim zdecydowała się na czasowe zamknięcie cmentarzy, zgodnie z wydanym rozporządzeniem. W kilku przypadkach, o których zostaliśmy powiadomieni, parafie zdecydowały się na niezamykanie cmentarzy i ich furki pozostały otwarte.

W niedziele jedna z czytelniczek poinformowała nas, że parafia św. Floriana w Krężnicy Jarej pod Lublinem zdecydowała się na nietypowe zamknięcie cmentarza. Mianowicie brama wjazdowa i furtka wejściowa do cmentarza zostały… zaspawane i dodatkowo zabezpieczone łańcuchami.

Niestety, nie udało nam się dodzwonić do proboszcza parafii św. Floriana w Krężnicy Jarej o udzielenie komentarza w tej sprawie, czym kierował się wydając polecenie zaspawania bramy i furtki.

Zaspawana brama wjazdowa na cmentarzu w Krężnicy Jarej | fot. czytelniczka Kasia
Zaspawana brama wjazdowa na cmentarzu w Krężnicy Jarej | fot. czytelniczka Kasia
Zaspawana furtka wejściowa na cmentarzu w Krężnicy Jarej | fot. czytelniczka Kasia

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Ale polacy mają paskudne spawy, jak pierwsze zajęcia na których dali uczniom spawalnicze aparaty w rękę. Nic dziwnego że w polsce nie ma żadnych fabryk.

  2. A kiedy ten nadgorliwiec zaprawa drzwi do kościoła dostanie specjalny medal od Unii z samej Brukselu za walkę z Bogiem

  3. Zanim ktoś napisze komętaż, warto by było dowiedzieć się prawdy co i jak było zanim brama została zaspawana, ale komentujący niech najpierw poszukają muzgu w czaszce, oczywiście niewiadomo o co chodzi, ale afere trzeba zrobić, ech żal.

  4. Czy wy myślicie że ks po poważnej operacji poszedł i zaspawał bramę? Nie trzeba bylo wyrywac klódek i wchodzic na cmentarz pomomo zakazu.To Policja interweniował a że ludzie są na cmentarzu!