Przewoził 32 kg narkotyków za ponad 1,4 mln zł. Wpadł podczas kontroli na parkingu

Zabezpieczanie przez funkcjonariuszy NOSG narkotyków znajdujących się w podłodze samochodu osobowego
Fot. NOSG

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, działając pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Lublinie, zatrzymali ponad 32 kg suszu konopi indyjskich o czarnorynkowej wartości ponad 1,4 mln zł. Narkotyki ukryte były specjalnie skonstruowanej skrytce konstrukcyjnej, znajdującej się w podłodze samochodu osobowego. Do sprawy zatrzymano 52-letniego obywatela Litwy.

Znaczne ilości narkotyków w samochodzie

Zabezpieczanie przez funkcjonariuszy NOSG narkotyków znajdujących się w podłodze samochodu osobowego
Fot. NOSG

Funkcjonariusze NOSG, realizując swoje zadania związane z ochroną granicy państwowej oraz zwalczając przestępczość graniczną i transgraniczną, coraz częściej realizują swoje działania już nie tylko w rejonie samej granicy, ale również w głębi kraju.

Zobacz: Maybach zderzył się z Citroenem w centrum Lublina

Tak też było 29 lipca br., kiedy to mundurowi ustalili, iż w samochodzie osobowym jadącym z jednego z krajów UE mogą być przewożone znaczne ilości narkotyków.

Specjalnie skonstruowana skrytka w podłodze

Ustalony przez funkcjonariuszy samochód osobowy marki VW został zatrzymany do kontroli tego samego dnia, na parkingu w powiecie zgierskim (woj. łódzkie). Funkcjonariusze SG podczas prowadzonej kontroli, szczegółowo sprawdzili zatrzymany pojazd.

Czytaj również: Lublin planuje przebudowę ul. Zana

Okazało się, że w specjalnie skonstruowanej skrytce, znajdującej się w podłodze pojazdu, było ukrytych 29 różnej wielkości pakunków, zawierających susz roślinny. Przeprowadzony narkotest wykazał, że w ujawnionych pakietach znajduje się marihuana. Wartość zabezpieczonych narkotyków o łącznej wadze 32 kg oszacowano wstępnie na ponad 1,4 mln zł.

Podejrzany trafił do tymczasowego aresztu

Zabezpieczanie przez funkcjonariuszy NOSG narkotyków znajdujących się w podłodze samochodu osobowego
Fot. NOSG

Sprawdź: Nowe miasta w województwie lubelskim od 2024 roku

W sprawie został zatrzymany 52-letni obywatel Republiki Litwy, który podróżował skontrolowanym samochodem osobowym. Prokurator Prokuratury Regionalnej w Lublinie przedstawił mu zarzut usiłowania wywozu z terytorium Rzeczypospolitej Polskiej znacznej ilości narkotyków, w postaci marihuany, tj. czyn z art. 13§1 k.k. w zw. z art. 55 ust. 3 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii. Podejrzany trafił do tymczasowego aresztu. Za popełnione czyny grozi mu od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Gratulujemy funkcjonariuszom NOSG. A Ty co sądzisz o takich akcjach?
Dodaj swój komentarz anonimowo

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.