Przeszukali dom kardiologa z Lublina. Znaleźli arsenał broni

Przeszukali dom kardiologa z Lublina. Znaleźli arsenał broni - Spotted Lublin - najnowsze wiadomości z Lublina

Podczas czynności prokuratorskich w domu lekarza kardiologa, który opiniował w sprawie śmierci ojca Zbigniewa Ziobry, śledczy zabezpieczyli nielegalny arsenał broni.

Policja zabezpieczyła w domu lekarza kilkanaście sztuk broni z czasów I i II wojny światowej. Mowa tu o kilkunastu sztukach broni palnej wojskowej, kilkaset ostrych nabojów różnego kalibru i do różnych rodzajów broni w tym do broni krótkiej i kałasznikowa oraz łuski pocisków artyleryjskich. Broń jest sprawna technicznie.

– W celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom okolicznych domów w zabezpieczaniu broni i amunicji brali udział saperzy, wojsko oraz policja – informuje w komunikacie Prokuratura Krajowa.

Prokuratura ustaliła, że lekarz, u którego została ujawniona bron i amunicja, nie posiadał wymaganego zezwolenia.

Policjanci próbowali wejść do jego mieszkania już w piątek wieczorem. Jednak profesora nie zastali na miejscu. Na miejsce przyjechał jego brat, który odmówił policji wejścia.

Ostatecznie w niedzielny wieczór policjanci ponownie wrócili na miejsce. Tym razem zastali profesora, który nie chciał ich wpuścić. Po dwóch godzinach negocjacji, kardiolog pozwolił policji na przeszukania domu. A w nim znaleźli akta dotyczące opinii kardiologa i arsenał broni.

Prokuratura Krajowa prowadzi śledztwo dotyczące wyłudzenia 370 tys. zł na szkodę Skarbu Państwa. Kardiolog z Lublina rzekomo zawyżył koszt jednej z opinii dotyczących śmierci ojca Zbigniewa Ziobry.

(fot. Prokuratura Krajowa)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.