Przesyłki z AliExpress już wkrótce odbierzesz w paczkomatach InPost

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Nie tylko listonosz i kurier będzie mógł dostarczyć naszą przesyłkę z AliExpress. Już w najbliższych dniach paczkę z Chin będzie można zamówić bezpośrednio do paczkomatów InPost.

Dotychczas obsługą paczek z chińskiej platformy Aliexpress zajmowała się przede wszystkim Poczta Polska. To właśnie ona pod koniec listopada 2018 r. w sortowni w Lublinie otworzyła pocztowy oddział celny, który odpowiada za nałożenie na każdą z paczek z Chin odpowiedniej stawki cła i Vat. Więcej pisaliśmy tutaj – Koniec z tanimi zakupami z Chin. W Lublinie działa już pocztowy oddział celny

Zakupy z AliExpress mogły się znaleźć w paczkomacie tylko pod warunkiem, że któraś z obsługujących przesyłki z Chin firm logistycznych wykupiła taką usługę. Teraz będzie do nich mogła trafić każda przesyłka.

InPost strategicznym partnerem Aliexpress

Jak informuje „Puls Biznesu” już w najbliższych dniach przy wszystkich zakupach na chińskiej platformie AliExpress udostępniona zostanie opcja dostarczenia przesyłki do Polski prosto do dowolnego paczkomatu należącego do InPost.

Szybkie tempo rozwoju sieci Paczkomatów InPost jest odpowiedzią na wciąż rosnące zapotrzebowanie klientów. Otrzymujemy wiele próśb o postawienie nowych maszyn, szczególnie w mniejszych miejscowościach i wsiach – gdzie nasze maszyny są ogromnym ułatwieniem w codziennym życiu mieszkańców. Sieć ponad 5 tys. Paczkomatów InPost jest dla nas ważnym osiągnięciem, ale nie spoczywamy na laurach – planujemy dalszy rozwój sieci” – powiedział Rafał Brzoska, prezes InPost.

Kolejną dobrą wiadomością jest fakt, że wszystkie przesyłki z AliExpress będą rejestrowane, więc klienci będą mogli śledzić ich drogę z Chin do jednego z 5 tys. paczkomatów w Polsce.

Wysoki odsetek korzystania z Paczkomatów InPost jest notowany nie tylko w dużych (81%) czy średnich (77%) miastach, ale także wśród mieszkańców wsi (71%) i mniejszych miasteczek (74%). Podobnie wysoki poziom wskazań jest wśród użytkowników we wszystkich grupach wiekowych – w tym powyżej 50 lat – aż 65%, a powyżej 60 lat 58%” – czytamy w komunikacie spółki.

Czy InPost potwierdza fakt nawiązania współpracy z grupą Alibaba, do której należy platforma sprzedażowa AliExpress? – „Z uwagi na umowę z partnerami mogę tylko powiedzieć nie potwierdzam, nie zaprzeczam” – komentuje Wojciech Kądziołka, rzecznik prasowy InPost.

Natomiast na Twitterze prezesa InPost czytamy, że „Paczkomaty InPost będą dostępne dla kupujących na platformie Aliexpress – przesyłki z Chin trafią do maszyn znacznie szybciej niż tradycyjną pocztą. Dostawa do Paczkomatów będzie za darmo przy zakupie powyżej 5 dolarów.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.