Przerwy w działaniu basenów w Lublinie. Czas na ich naprawy i czyszczenie

12091328 102447566781057 3546926130427152318 o
fot. AQUA Lublin

Szykują się dłuższe przerwy w pracy basenów w Aqua Lublin, Strefie H2O i przy Łabędziej. Obiekty muszą przejść obowiązkowe przeglądy techniczne.

Wakacje to czas, kiedy na basenach w Lublinie występują przerwy techniczne. Wtedy baseny przechodzą swoje coroczne przeglądy techniczne, jak i naprawiane są usterki.

– Nasze obiekty wodne muszą przejść niezbędne prace konserwacyjne i czyszczenie – mówi Miłosz Bednarczyk, rzecznik prasowy MOSiR. Przede wszystkim trzeba wyczyścić niecki. To wymaga spuszczenia całej wody. Niecki trzeba oczyścić ręcznie i wykonać niezbędne naprawy. Następnie trzeba ponownie napełnić wodą, a potem wodę podgrzać i uzdatnić.

Dlaczego baseny nie działają akurat w wakacje? Jak tłumaczą urzędnicy, w tym czasie nie ma aż tylu klientów, ile mogłoby się wydawać. Z pływalni nie korzystają już m.in. zorganizowane grupy szkolne.

– Obiekty będą wyłączane sukcesywnie, tak, żeby w czasie zamknięcia jednego z nich, klienci mogli korzystać z pozostałych – wyjaśnia Miłosz Bednarczyk.

Tak zwane przerwy techniczne trwają zazwyczaj od dwóch tygodni do nawet miesiąca. Jako pierwsze, już od najbliższego poniedziałku, przez blisko 2 tygodnie czasowo zamknięte będzie Strefa H2O przy al. Zygmuntowskich.

Baseny będą wyłączane w następujących terminach:

– Strefa H2O – 9.07 – 22.07
– Basen olimpijski w Aqua Lublin – 23.07 – 12.08
– Centrum Sportowo-Rekreacyjne Łabędzia – 13.08 – 31.08
– Aquapark (strefa rekreacyjna) w Aqua Lublin ze zjeżdżalniami i z basenem do nauki pływania, baseny zewnętrzne oraz basen z ciepłą wodą w Saunarium – 3.09 – 16.09

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Zjezdzalnie sa zamkniete i kula cala prawa strona zamknieta. A za te same pieniadze sie wchodz