Przemyt papierosów w pociągu relacji Kijów – Warszawa [ZDJĘCIA]

DSCN5771
Papierosy w pociągu relacji Kijów - Warszawa | fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili tytoniową kontrabandę o wartości ponad 470 tys. złotych. Papierosy jechały ukryte w wagonie pociągu relacji Kijów – Warszawa.

We wtorek 16 stycznia funkcjonariusze Szóstego Referatu Realizacji w Zamościu w wyniku rewizji wagonów pasażerskich składu Kijów-Warszawa wykryli 21,1 tys. paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy o wartości rynkowej ponad 274,6 tys. zł. Kontrabanda była ukryta w ściankach przedziałów, korytarzy i toalet oraz dachach wagonów. Nikt z podróżnych oraz obsługi pociągu nie przyznał się do ujawnionego towaru.

Kolejne „uderzenie” w przemytników nastąpiło 18 stycznia. W tym dniu funkcjonariusze celno-skarbowi z Zamościa ujawnili w kijowskim pociągu ponad 15,2 tys. paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy. Wartość rynkowa zatrzymanego towaru wyniosła około 198,3 tys. zł. I w tym przypadku nikt nie przyznał się do jego własności.

Działania kontrolne funkcjonariuszy dzielnie wspierała „Klara”, pies służbowy przeszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych.

Dalsze czynności w sprawie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej – Delegatura w Lublinie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.