Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej zabezpieczyli aż 9 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, które były przemycane w pociągach towarowych. Kontrabanda zostanie obligatoryjnie zniszczona.
Próba przemytu drogą kolejową
Lubelska Służba Celno-Skarbowa we współpracy ze Strażą Graniczną przeprowadziła skuteczne kontrole, które ujawniły przemycane papierosy. W obu przypadkach kontrabanda ukryta była w składzie pociągu towarowego. Przemytnicy próbowali przejechać przez punkty kontrolne w Hrubieszowie i Terespolu. Szczegóły obu akcji:
- Hrubieszów:
- Skontrolowano pociąg towarowy wjeżdżający z Ukrainy.
 - Skaner RTG wskazał niezgłoszony ładunek ukryty pod rudą żelaza.
 - Zabezpieczono 3 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.
 
 - Terespol:
- W dwóch pociągach towarowych z białoruskiego Brześcia wykryto 6 tys. paczek papierosów.
 - 5 tys. paczek ukryto w ścianie wagonu-chłodni, resztę w podwoziach dwóch wagonów.
 
 

Papierosy z przemytu idą do niszczarki
Nielegalne papierosy, często podrobione i produkowane bez nadzoru, podlegają obligatoryjnemu zniszczeniu. Ich skład i pochodzenie mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia.
Czy uważacie, że kontrole na granicach są wystarczające, by przeciwdziałać przemytnikom? Podzielcie się opinią w komentarzach lub udostępnijcie artykuł!
Najnowsze posty
      
              
              
              
              
              
              
              
              
              
              
              
Dodaj opinię