Przemysław Czarnek przekazał 75 mln zł na inwestycje dla lubelskich uczelni

MG 6752

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek przekazał symboliczny czek na sumę ponad 75 mln zł w ramach dotacji celowych na inwestycje dla lubelskich uczelni.

W poniedziałek wojewoda lubelski Lech Sprawka gościł ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. Podczas spotkania, którego tematem był rozwój szkolnictwa wyższego w województwie lubelskim, bieżąca sytuacja na uczelniach oraz przyszłe plany inwestycyjne, minister Przemysław Czarnek przekazał symboliczny czek na sumę 75 050 000 zł.

W spotkaniu w sprawie dotacji celowych na inwestycje uczestniczyli rektorzy lubelskich uczelni: Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II – ks. prof. dr hab. Mirosław Kalinowski, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie – prof. dr hab. Radosław Dobrowolski, Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie – prof. dr hab. Krzysztof Kowalczyk, Politechniki Lubelskiej – prof. dr hab. inż. Zbigniew Pater i Uniwersytetu Medycznego w Lublinie – prof. dr hab. n. med. Wojciech Załuska.

Przeznaczone dla lubelskich uczelni ponad 75 mln zł na inwestycje zostaną wykorzystane na przebudowę domów studenckich, budowę budynków, dróg, instalacje sanitarne, czy też ochronę przeciwpożarową. Poniżej przedstawiamy listę zaplanowanych inwestycji:

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie: budowa budynku Instytutu Pedagogiki wraz z parkingiem i drogą dojazdową przy ul. Głębokiej w Lublinie; przebudowa budynku DS Zana, przebudowa budynku Wydziału Prawa i Administracji.

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie: dostosowanie ppoż. DS Eskulap, budowa Stacji Badawczej i Ośrodka Dydaktyczno-Szkoleniowego Jeździectwa i Hipoterapii.

Politechnika Lubelska: przebudowa DS nr 3, przebudowa DS. 2.

Państwowa Szkoła Wyższa w Białej Podlaskiej: budowa Domu Studenta wraz z rozbudową bazy dydaktycznej.

Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu: nadbudowa budynku dydaktycznego, budowa sztucznej drogi kołowania.

Katolicki Uniwersytet Lubelski w Lublinie: budowa systemu kontroli dostępu w Domu Studenckim przy ul. Konstantynów 1D, budowa węzłów sanitarnych w wybranych pokojach mieszkalnych budynku Konwiktu Księży Studentów, dostosowanie parteru i piętra budynku Kolegium Jana Pawła II do wymogów p.poż., dostosowanie do wymogów ppoż. budynku Wydziału Nauk Ścisłych i Nauk o Zdrowiu KUL, przebudowa budynku Biblioteki Uniwersyteckiej KUL w Lublinie, przebudowa budynku magazynu do funkcji magazynu aneksowego i magazynu odstawnego.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.