Przekazali fałszywemu policjantowi pieniądze i złote monety. Straty na blisko 100 tys. zł

pieniądze w reklamówce gotówka
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Dwaj emeryci z Lublina, którzy uwierzyli w historię fałszywego policjanta o planowanej zasadzce na przestępców. Mężczyźni przekazali oszustowi pieniądze i złote monety.

Kolejne oszustwa metodą „na policjanta”

Do dwóch mieszkańców Lublina w wieku 70 i 88 lat zadzwonił fałszywy policjant. Mężczyzna oświadczył, że bierze udział w akcji rozpracowywania oszustów. Jednak, by działania przyniosły efekt i zatrzymanie było możliwe potrzebna miała być pomoc seniorów.

„W tym celu oszust poprosił emerytów o przekazanie oszczędności. Po działaniach wszystkie kosztowności miały być jej zwrócone. Obaj mieszkańcy Lublina niestety uwierzyli w historię fałszywego policjanta” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Mężczyźni na prośbę przestępcy przygotowali wszystkie oszczędności i kosztowności, jakie posiadali w mieszkaniach. 70-latek przekazał gotówkę, a 88-latek pieniądze i złote monety. Łączne straty sięgają blisko 100 tysięcy złotych.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.