Przejechała po leżącym na jezdni mężczyźnie i odjechała. Nie udało się go uratować

karetka ambulans 999
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Kierująca audi 33-latka pomimo oświetlonej drogi nie zauważyła mężczyzny, a po przejechaniu odjechała. Tłumaczyła, że była przekonana, iż przejechała zwierzę.

Do wypadku doszło w poniedziałek w miejscowości Raciborowice (powiat chełmski). Z ustaleń policji wynika, że kierująca samochodem audi 33-letnia kobieta z gminy Uchanie niedostatecznie obserwowała drogę, w wyniku czego prawdopodobnie przejechała leżącego na jezdni pieszego 52-latka z gminy Białopole. Mimo podjętych czynności ratowniczych oraz prowadzonej reanimacji, mężczyzny nie udało się uratować.

Kobieta odjechała z miejsca wypadku, tłumacząc się, że była przekonana, iż przejechała zwierzę leżące na jezdni. Po czasie jednak wróciła, żeby się upewnić. 33-latka została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. Kobieta była trzeźwa. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym może grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.