Przedszkole lub wydział Urzędu Miasta Lublin w Dworku Grafa? Radny proponuje

Dworek Grafa w Lublinie
Dworek Grafa w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Zabytkowy Dworek Grafa należący do miasta od kilku lat stoi pusty. Wcześniej był wynajmowany przez przedsiębiorcę prowadzącego tu lokal gastronomiczny. Teraz jeden z radnych wychodzi propozycją przeniesienia tu przedszkola lub jednego z wydziałów UM.

Co z zabytkowym Dworkiem Grafa?

Miasto od kilku lat próbuje sprzedać Dworek Grafa. Dwukondygnacyjny dworek w stylu neoklasycznym został zbudowany w 1853 r. na 0,6-hektarowej działce. Ostatnio mieściła się w nim restauracja, która została zamknięta w 2014 r. Od tego czasu budynek stoi pusty.

Z propozycją wykorzystania Dworku Grafa na potrzeby miasta wyszedł radny Marcin Nowak. – „Z przykrością zauważam, że podejmowane w ostatnich latach kroki, ukierunkowane na zbycie budynku, nie przyniosły dotychczas żadnych skutków, zaś budynek permanentnie niszczeje” – pisze radny w interpelacji do prezydenta Lublina.

„W związku z tym, w mojej ocenie, zasadnym rozwiązaniem byłoby zabezpieczenie w budżecie środków pieniężnych na renowację obiektu i docelowe przeznaczenie go na potrzeby administracyjne urzędu, poprzez umieszczenie w nim jednego z wydziałów UM” – proponuje radny Nowak.

„Innym alternatywnym rozwiązaniem mogłoby być ulokowanie w budynku jednej z placówek oświatowych, co rozwiązałoby bieżące problemy lokalowe wybranego przedszkola” – dodaje.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.