Przedsiębiorco, zamontuj stojak przez sklepem! Rusza akcja „Rowerem na Zakupy”

W Lublinie brakuje stojaków rowerowych przy sklepach. Porozumienie Rowerowe rusza z akcją, która ma zachęcić przedsiębiorców, by przed swoimi sklepami montowali stojaki, ponieważ coraz częściej wybieramy rower jako środek transportu.

„Rowerem na zakupy” to akcja społeczna mająca na celu zachęcenie właścicieli obiektów usługowych do stosowania bezpiecznych i wygodnych stojaków rowerowych.

– Obecnie tylko w nielicznych sieciach sklepów czasem nawet nie we wszystkich oddziałach można spotkać bezpieczne stojaki lub jakiekolwiek stojaki. To właśnie chcemy zmienić! – informuje Paweł Cal z Porozumienia Rowerowego.

Dlatego też rowerzyści mają aktywnie motywować właścicieli sklepów do instalowania stojaków. Pojedynczy stojak umożliwiający przypięcie dwóch – trzech rowerów to wydatek od 100 do 500 zł, w zależności od materiałów i wykończenia. W większości przypadków wystarczają jeden góra dwa takie stojaki.

Sklep buduje swoją przewagę konkurencyjną. Rowerzysta chętniej wybierze miejsce, w którym stoją solidne stojaki na rowery niż takie gdzie ich nie ma lub nie pozwalają na bezpieczne pozostawienie roweru. Przekłada się to na konkretne kwoty zostawiane w kasie przez klientów-rowerzystów.

– Znaczna część klientów przyjeżdża lub chciałaby przyjeżdżać na zakupy na rowerze. Możliwość bezpiecznego przypięcia jednośladu to dla rowerzystów kwestia kluczowa. Miłośnicy dwóch kółek to niemała i stale rosnąca grupa klientów. – mówi Krzysztof Kowalik z Porozumienia Rowerowego.

Od czego zacząć?

– Wystarczy napisać i wysłać pismo do właściciela obiektu handlowego, który odwiedzasz i o którym wiesz, że nie ma solidnych stojaków rowerowych. Im więcej pism – tym lepiej! – dodaje Kowalik. Nasz głos dla właścicieli obiektów handlowych jest ważny, a im będzie głośniejszy, tym większa szansa na to, że zostanie usłyszany!

fot. Aleksander Wiącek

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.