Przedłużenie ul. Dywizjonu 303 w Lublinie. Kierowcy jeżdżą już po nowej drodze

Otwarto przedłużenie ul. Dywizjonu 303 | fot. Dominik Wąsik

Od czwartku kierowcy mogą już swobodnie poruszać się między Czubami a Wrotkowem. A to za sprawą oddanego do użytku odcinka przedłużenia ul. Wyścigowej, między ul. Kunickiego a ul. Wrotkowską.

W czwartek oddano do użytku ul. Wyścigową, która poprzez nowe przedłużenie łączy ul. Dywizjonu 303 z ul. Wrotkowską. Dzięki niej kierowcy jadący z Dziesiątej bez problemu i w krótkim czasie mogą udać się w kierunku ul. Jana Pawła II (Czuby) lub Diamentowej na Wrotkowie.

Nowa droga ma po dwie jezdnia dla każdego z kierunków. Na przedłużeniu ul. Wyścigowej pojawiły się dwa nowe skrzyżowania: z ul. Smoluchowskiego i ul. Wojenną. W wyniku zadania wykonano też bezkolizyjne skrzyżowanie z bocznicą kolejową prowadzącą na tereny Elektrociepłowni Lublin-Wrotków. Tory zostały umieszczone w „tunelu”, nad którym biegnie jezdnia.

Inwestycja kosztowała 47 mln zł.

Czytaj także: Wiadukt na skrzyżowaniu Diamentowa – Krochmalna jest już otwarty dla kierowców

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. A korki jak jak pie*** xD taka nowa inwestycja że oddali (tutaj super) ALE światła są nie zsynchronizowane i działają jak chcą i jeden pas JEDEN do wjazdu w Wyścigową :/ PORAŻKA (tutaj jest słabo)