Przed nami wielki zlot motocyklistów w Zamościu i Radecznicy. W programie m.in. parada, koncerty i ognisko

Zlot motocyklowy
Zlot motocyklowy | fot. pixabay

Po kilku latach przerwy wraca Zlot Motocyklowy Zamość-Radecznica. Organizatorzy spodziewają się, że na zlot przybędzie nawet 900 motocyklistów z całej Polski. W programie m.in. parada z Zamościa do Radecznicy, rockowe koncerty i ognisko.

Zlot Motocyklowy Zamość-Radecznica 2023

Zlot Motocyklowy Zamość-Radecznica zaplanowano w weekend 29-30 kwietnia 2023 r. Jego uczestnicy zbiorą się w sobotę (29.04) o godzinie 10:00 na Rynku Wielkim w Zamościu. Tam też zaplanowano koncert uczniów Państwowej Szkoły I i II stopnia. Będzie także symulator dachowania, który udostępni WORD Zamość. Na miejscu będzie także jednostka Wojskowa z Zamościa, gdzie będzie można dowiedzieć się jak wstąpić w szeregi.

Następnie około godziny 12:00 motocykliści ruszą w paradę ulicami miasta. Przejazdowi motocykli będzie towarzyszyła policja, która zadba o bezpieczeństwo uczestników. Po zakończonej paradzie wyruszą z Zamościa do Radecznicy. Po drodze czeka ich przystanek w Szczebrzeszynie na mały poczęstunek tradycyjnym lubelskim cebularzem. Na godzinę 15:00 zaplanowano mszę świętą na wodzie przy kaplicy św. Antoniego. W trakcie mszy zaplanowano poświęcenie motocykli.

O godzinie 16:00 rozpocznie się oficjalny Zlot Motocyklowy, na którym będzie można spróbować kuchni od lokalnych kół gospodyń wiejskich. Na miejscu pojawią się również foodtrucki. W programie wydarzenia przewidziano m.in. pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, a także rockowe koncerty zespołów Overbuzz, Seeking Dreams, Navahee, Mchem Porosło i Fire Lbl. W międzyczasie będą różnego rodzaju konkursy na najstarszy motocykl, najgłośniejszy motocykl, najwolniejszy przejazd, toczenie opony.

Oprócz tego będą prowadzone licytacje, z których całkowity dochód zostanie przeznaczony na rehabilitacje Wiktorii. Na miejscu będzie także możliwość spędzenia nocy w świetlicy OSP lub na placu w namiotach. Dla miłośników wrażeń przygotowany zostanie symulator dachowania, a wieczorem ognisko z kiełbaskami.

Organizatorzy spodziewają się, że na to dwudniowe wydarzenie przybędzie nawet 900 motocyklistów. Poniżej publikujemy szczegółowy harmonogram zlotu.

SOBOTA, 29 KWIETNIA

  • 10:00-11:00 zbiórka uczestników Rynek Wielki Zamość
  • 12:00 parada po Zamościu (Partyzantów, Jana Pawła, Wyszyńskiego, Peowiaków, Lubelska, Sitaniec, Złojec w lewo na Wielącza), Wielącza i przejazd do Szczebrzeszyna
  • 13:00 Szczebrzeszyn (przystanek na rynku i poczęstunek)
  • 14:00 wyjazd do Radecznicy pod kapliczkę na wodzie na mszę świętą (przez Deszkowice)
  • 15:00 msza z poświęceniem motocykli przy kaplicy na wodzie w Radecznicy (po mszy przejazd za budynek gminy i poczęstunek chlebem i wodą
  • 16:15 rozpoczęcie zlotu za budynkiem urzędu gminy (Radecznica, ul. Prusa 21) i przywitanie gości z poczęstunkiem
  • 18:00-00:00 koncerty: Overbuzz, Seeking Dreams, Navahee, Fire Lbl, Mchem Porosło

NIEDZIELA, 30 KWIETNIA

  • 10:00-11:00 śniadanie
  • 12:00 koniec zlotu

Nasza redakcja objęła patronatem medialnym to wydarzenie.

Zlot Motocyklowy Zamość-Radecznica 2023
Zlot Motocyklowy Zamość-Radecznica 2023 | materiały organizatora

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.