Przed nami bardzo mroźna noc! IMGW wydał ostrzeżenie dla Lublina

Deptak w Lublinie pokryty śniegiem
Deptak w Lublinie pokryty śniegiem | fot. Dominik Wąsik

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Lublina ostrzeżenie przed silnym mrozem. Temperatura w nocy i we wtorek rano spadnie do nawet minut 17 stopni Celsjusza.

Do ilu stopni spadnie temperatura w nocy?

Przed nami jedna z najmroźniejszych nocy od początku tegorocznego okresu jesienno-zimowego. Wpływ arktycznej masy powietrza objawi się wychłodzeniem przypowietrznej warstwy troposfery, skutkując spadkami temperatury minimalnej nawet poniżej -17 st. Celsjusza.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Lublina ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silny mrozem. Synoptycy prognozują miejscami temperaturę minimalną do -17 st. C. Średnia prędkość wiatru od 5 do 15 km/h. Tak niskiej temperatury należy spodziewać się w nocy i w środę rano.

W nocy ze środy na czwartek (14/15) prognozowane są kolejne opady śniegu. Szczegóły dotyczące kolejnych opadów śniegu podamy w kolejnym komunikacie pogodowym.

Źródło: IMGW, Grzegorz Zawiślak – Polish Storm Chaser

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.