Przebudowa ronda przy Gali i ul. Fabrycznej. Na razie bez większych utrudnień

IMG 20180928 084412
Wyburzone budynki przy ul. Fabrycznej | fot. Dominik Wąsik

Wkrótce znikną utrudnienia na ul. Fabrycznej, związane ze zwężeniem jezdni przy wyburzonych budynkach. Pierwsze większe utrudnienia dopiero od listopada.

W najbliższych dniach firma odpowiedzialna za przebudowę ronda przy Gali i ul. Fabrycznej przystąpi do wywożenia gruzu powstałego na skutek wyburzenia trzech budynków, które stały między mostem, a budynkiem Gali – były to pustostany.

Na czas prac rozbiórkowych drogowcy wyłączyli z użytku prawy pas jezdni ul. Fabrycznej. Wkrótce pas zostanie oddany ponownie do użytku kierowców.

– Kolejnym etapem po wyburzeniach budynków będą roboty związane z uzbrojeniem podziemnym ul. Fabrycznej i Al. Zygmuntowskich, a następnie umacnianie podłoża na zakresie zadania obejmującym Al. Zygmuntowskie – informuje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta Lublin.

Wiadomo, że przez październik kierowcy nie napotkają większych utrudnień związanych z pracami wykonawcy. Jedynym utrudnieniem będzie niedostępny dla pieszych chodnik wzdłuż ul. Fabrycznej po stronie Parku Bronowice.

– Do listopada, poza wyłączonym północnym chodnikiem w ciągu ul. Fabrycznej, nie wystąpią ograniczenia w ruchu. W związku z modernizacją sieci podziemnym mogą pojawiać się lokalne zawężenia – wyjaśnia Kieliszek.

Utrudnienia od listopada

Poważne utrudnienia będą czekać kierowców od listopada. Wtedy wykonawca przystąpi do przebudowy al. Zygmuntowskich. Będzie się to wiązać z zamknięciem ulicy dla kierowców i pieszych. Mowa tu o odcinku od ronda Lubelskiego Lipca 80′ do wjazdu na parking MOSiR-u.

Jak będzie wyglądała organizacji ruchu? – Czekamy na projekt organizacji ruchu od wykonawcy – dodaje Kieliszek.

Czytaj także: Przebudowa ronda przy Gali i ul. Fabrycznej. Sprawdź, co się zmieni

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.