Przebudowa deptaka w Lublinie. Wiemy, kiedy się rozpoczną roboty za 13 mln zł

deptak lublin
Lubelski deptak tuż przed przebudową | fot. Damian Gerhand // Spotted Lublin

Od najbliższej środy firma Strabag rozpocznie prace przy przebudowie lubelskiego deptaka. Wykonawca będzie musiał się spieszyć, ponieważ na wykonanie zadania ma tylko cztery miesiące.

– Wykonawca rewitalizacji deptaka deklaruje od najbliższej środy (14 lutego) rozpoczęcie prac. Cała inwestycja została podzielona na obszary, które będą realizowane etapowo – informuje Joanna Bobowska z lubelskiego ratusza.

W pierwszym etapie wykonawca rozpocznie prace na odcinku od ul. Kapucyńskiej do ul. Walerego Wróblewskiego na połowie deptaka (tej po stronie ul. Kapucyńskiej). Obszar, na którym będą prowadzone prace będzie wyłączony z ruchu pieszych.

Zakres wykonywanych robót będzie obejmował demontaż elementów małej architektury (ławki, kosze, kraty wokół drzew itp), rozbiórki nawierzchni, montaż okablowania pod oświetleniem oraz wykonanie podbudowy pod nawierzchnie kamienne.

– Jako kolejny etap planowane jest prowadzenie robót w obszarze nr III, rozpoczęcie około połowy marca. Prowadzenie poszczególnych prac oraz uruchamianie kolejnych obszarów uzależnione jest od warunków atmosferycznych i postępów robót – wyjaśnia Bobowska.

Wszystkie prace mają zakończyć się najpóźniej 15 maja, czyli tuż przed nowym sezonem turystycznym.

przebudowa deptaka lublin etapy prac

Co się zmieni?

Nowy deptak ma być przedłużeniem zrewitalizowanego Placu Litewskiego, rozwiązania funkcjonalne i materiały mają korespondować z tymi zastosowanymi na Placu m.in. w zakresie nawierzchni czy dostosowania jej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Patrząc w kierunku Bramy Krakowskiej zieleń zlokalizowana zostanie po lewej stronie deptaka, zaś oświetlenie nawiązujące do zastosowanego w części parkowej Placu Litewskiego – po prawej stronie.

Wzdłuż deptaka będą ustawione ławki wokół drzew, miejsca na ogródki kawiarniane, przy Bramie Krakowskiej pojawią się nowe drzewa. W tym miejscu zostanie również poszerzone przejście dla pieszych, zaś na odcinku od ul. Bajkowskiego do przystanku przy ul. Królewskiej zostanie zwiększona przestrzeń publiczna, dzięki wygaszeniu bus pasu i zawężeniu jezdni.

Dokumentacja projektowa przewiduje budowę instalacji nawadniających nową zieleń, oświetleniowych, teletechnicznych i kanalizacji deszczowej. Cała przestrzeń placu będzie objęta miejskim monitoringiem.

Przebudowa deptaka będzie kosztować 12,8 mln złotych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.