Ciężki sprzęt w centrum miasta. Intensywne prace przy przebudowie deptaka

IMG 20180306 102839
Ciężki sprzęt pracuje na deptaku | fot. Dominik Wąsik

Lubelski deptak wkrótce zmieni się nie do poznania. Rozpoczął się kolejny etap prac przy rewitalizacji centrum miasta. Kostkę zastąpią granitowe płyty, pojawią się miejsca do siedzenia i więcej zieleni.

Od początku tygodnia pracownicy usuwają z deptaka starą nawierzchnię. Do pracy ruszył sprzęt w postaci koparki czy młota pneumatycznego. Kostkę betonową zastąpią granitowe płyty takie, które znajdują się na zrewitalizowanym Placu Litewskim.

Prace rozpoczęły się od środkowej części deptaka na odcinku od ul. Kapucyńskiej do ul. Wróblewskiej. Po ukończeniu tego fragmentu prace przeniosą się w rejon Bramy Krakowskiej. Oprócz samej nawierzchni pojawią się nowe ławki, słupy oświetleniowe i mała architektura. Posadzone zostaną również drzewa.

Patrząc w kierunku Bramy Krakowskiej zieleń zlokalizowana zostanie po lewej stronie deptaka, zaś oświetlenie nawiązujące do zastosowanego w części parkowej Placu Litewskiego – po prawej stronie.

Remont lubelskiego deptaka ma zakończyć się do 15 maja, czyli tuż przed nowym sezonem turystycznym. Koszt inwestycji oszacowano na blisko 13 milionów złotych.

 

IMG 20180306 102939
Prace przy przybudowie deptaka | fot. Dominik Wąsik
IMG 20180306 102748
Prace przy przybudowie deptaka | fot. Dominik Wąsik

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.