Przebudowa Al. Racławickich. Zamkną odcinek między al. Długosza a ul. Głowackiego

remont asfalt przebudowa
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

W przyszły poniedziałek po raz ostatni będziemy mogli przejechać Al. Racławickimi między al. Długosza a ul. Głowackiego. Dzień później jezdnia zostanie zamknięta na dwa miesiące. Cały ruch zostanie skierowany na objazdy.

Kolejny etap przebudowy Al. Racławickich

Od wtorku (16 marca) zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu Al. Racławickich z ul. Poniatowskiego i ul. Sowińskiego. Drogowcy przystąpią do przebudowy tego skrzyżowania.

Ten etap przewiduje zamknięcie fragmentu Al. Racławickich, na odcinku od Zespołu Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego do ul. Głowackiego, wraz z ul. Poniatowskiego, na odcinku od Al. Racławickich do ul. Popiełuszki. Dodatkowo nastąpi zamknięcie skrajnego pasa na ul. Sowińskiego, po stronie Bioteki.

Ruch pojazdów na Al. Racławickich będzie się odbywał dwukierunkowo po jednym pasie w każdym kierunku, po stronie ul. Sowińskiego. W czasie trwania przebudowy pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniu pozostaje na Al. Racławickich. Na wlocie z ul. Sowińskiego w Al. Racławickie obowiązywać będzie nakaz jazdy w prawo, w stronę centrum.

Z uwagi na zamknięcie ul. Poniatowskiego wyznaczono objazdy. Do ul. Poniatowskiego objazd poprowadzono przez al. Długosza i Popiełuszki. Dla jadących od ul. Głębokiej zalecany jest objazd przez ul. Radziszewskiego, Łopacińskiego, Al. Racławickie do al. Długosza i ul. Popiełuszki.

Na przebudowywanym skrzyżowaniu, na czas prowadzonych robót, istniejąca sygnalizacja świetlna zostanie zdemontowana, a uruchomione zostaną światła na skrzyżowaniu: Al. Racławickie i al. Długosza.

Wprowadzona czasowa organizacja ruchu pozwoli wybudować warstwy konstrukcyjne nawierzchni, docelową sygnalizację świetlną oraz przebudować uzbrojenie sieci na tarczy skrzyżowania. Prace potrwają około 2 miesięcy.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.