Prowadzili agencję towarzyską w Lublinie. Sześć osób zatrzymanych

Rozbita grupa przestępcza zajmująca się sutenerstwem | fot. KWP Lublin
Rozbita grupa przestępcza zajmująca się sutenerstwem | fot. KWP Lublin

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie rozbili zorganizowaną grupę przestępczą czerpiącą zyski z prostytucji. Sześć osób zostało zatrzymanych.

Zlikwidowano agencję towarzyską w Lublinie

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, w tym śledczy z zespołu zajmującego się zwalczaniem handlu ludźmi kompletowali i weryfikowali informacje oraz dowody na przestępcze działanie grupy, której członkowie czerpali korzyści majątkowe z prostytucji.

„Sprawa ta prowadzona była w ramach śledztwa nadzorowanego przez Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Praca operacyjna śledczych pozwoliła na wytypowanie poszczególnych członków zorganizowanej grupy, a także określenie ich roli w całej strukturze” – mówi kom. Andrzej Fijołek z biura prasowego KWP w Lublinie.

Do zatrzymania doszło w miniony piątek. Kryminalni przy wsparciu funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji, a także policjantów z innych wydziałów KWP, weszli na teren działających agencji towarzyskich mieszczących się w Lublinie. W wyniku działań zatrzymanych zostało sześć osób biorących udział w tym przestępczym procederze.

Do zatrzymania jednego z członków grupy doszło pod Lublinem. W trakcie zorganizowanej przez policjantów zasadzki zatrzymany został 41-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego, który kierując volkswagenem doprowadził do zderzenia z radiowozem, próbując uciec funkcjonariuszom.

„W wyniku przeprowadzonych działań zatrzymano łącznie czterech mężczyzn, mieszkańców powiatu lubelskiego w wieku 37, 41, 50 i 60 lat oraz także dwie kobiety: 50-letnią mieszkankę Lublina oraz 42-letnią obywatelkę Ukrainy” – informuje kom. Fijołek.

ZOBACZ TAKŻE:
Lublin. Rozbili agencję towarzyską. Wśród zatrzymanych restaurator Karol O.

Z ustaleń śledczych wynika, że działalnością grupy kierował 50-letni mieszkaniec Lublina, który organizował usługi seksualne na terenie województwa lubelskiego oraz Ukrainy, m.in. w jednym z domów w Lublinie.

„W ramach podziału ról i zadań członkowie grupy organizowali ochronę, transport oraz zamieszczenie ogłoszeń na portalach internetowych dla świadczących usługi seksualne kobiet” – wyjaśnia.

Z kolei zatrzymany 41-latek wynajmował mieszkanie w Lublinie w celu uprawiania prostytucji przez jedną z kobiet. Dowoził ją do mieszkań klientów oraz hoteli. Z uzyskanych pieniędzy, czynił sobie stałe źródło dochodu.

Podczas przeszukań w jednej z agencji zabezpieczono pieniądze w kwocie około 35 tysięcy złotych, a także gotówkę w obcej walucie, kilkanaście telefonów komórkowych, terminal płatniczy, komputer, kasę fiskalną oraz dokumenty i zapiski.

Zatrzymani zostali osadzeni w policyjnym areszcie, skąd zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Sąd zastosował wobec podejrzanych tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Terminal płatniczy, kasa fiskalna….. no kultura po prostu. Bardziej legalnie niż te Bolty. No ale w agencjach nie ma nikt z Rady Miasta udziałów.

  2. Chyba jaja sobie robią
    Agencja na Wyzwolenia istnieje ze 20lat a oni „trafili na trop” ?
    No sukces 🙂