Lublin. Rozbili agencję towarzyską. Wśród zatrzymanych restaurator Karol O.

Rozbita grupa przestępcza zajmująca się sutenerstwem | fot. KWP Lublin
Rozbita grupa przestępcza zajmująca się sutenerstwem | fot. KWP Lublin

Lubelscy policjanci wspólnie z kontrterrorystami rozpracowali grupę przestępczą zajmującą się sutenerstwem oraz rozbili agencję towarzyską działająca w Lublinie. Wśród zatrzymanych jest restaurator Karol O.

Agencja towarzyska w Lublinie rozbita

Policjanci kryminalni z Komendy Wojewódzkiej w Lublinie, w tym śledczy z zespołu zajmującego się zwalczaniem handlu ludźmi trafili na trop agencji towarzyskiej działającej na terenie Lublina. Zatrzymano łącznie czterech mężczyzn, mieszkańców powiatu lubelskiego w wieku 37, 41, 50 i 60 lat oraz także dwie kobiety: 50-letnią mieszkankę Lublina oraz 42-letnią obywatelkę Ukrainy.

Zobacz również:
Prowadzili agencję towarzyską w Lublinie. Sześć osób zatrzymanych

Jak informuje portal lublin112.pl, wśród zatrzymanych jest lubelski restaurator Karol O., który w ostatnim czasie zyskał na popularności, przyjmując klientów w swoich lokalach gastronomicznych, mimo panujących obostrzeń. Chodzi o lokal pod Lublinem i niedawno co otwartą restaurację w centrum Lublina.

Z ustaleń policjantów wynika także, że 41-latek wynajmował mieszkanie w Lublinie w celu uprawiania prostytucji przez jedną z kobiet. Dowoził ją do mieszkań klientów oraz hoteli. Z uzyskanych pieniędzy, czynił sobie stałe źródło dochodu.

Za przestępstwo ułatwiania prostytucji i czerpania korzyści majątkowej, a także udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Przestępstwo kierowania zorganizowaną grupą przestępczą zagrożone jest natomiast karą do 10 lat pozbawienia wolności.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.