Lublin. Rozbili agencję towarzyską. Wśród zatrzymanych restaurator Karol O.

Rozbita grupa przestępcza zajmująca się sutenerstwem | fot. KWP Lublin
Rozbita grupa przestępcza zajmująca się sutenerstwem | fot. KWP Lublin

Lubelscy policjanci wspólnie z kontrterrorystami rozpracowali grupę przestępczą zajmującą się sutenerstwem oraz rozbili agencję towarzyską działająca w Lublinie. Wśród zatrzymanych jest restaurator Karol O.

Agencja towarzyska w Lublinie rozbita

Policjanci kryminalni z Komendy Wojewódzkiej w Lublinie, w tym śledczy z zespołu zajmującego się zwalczaniem handlu ludźmi trafili na trop agencji towarzyskiej działającej na terenie Lublina. Zatrzymano łącznie czterech mężczyzn, mieszkańców powiatu lubelskiego w wieku 37, 41, 50 i 60 lat oraz także dwie kobiety: 50-letnią mieszkankę Lublina oraz 42-letnią obywatelkę Ukrainy.

Zobacz również:
Prowadzili agencję towarzyską w Lublinie. Sześć osób zatrzymanych

Jak informuje portal lublin112.pl, wśród zatrzymanych jest lubelski restaurator Karol O., który w ostatnim czasie zyskał na popularności, przyjmując klientów w swoich lokalach gastronomicznych, mimo panujących obostrzeń. Chodzi o lokal pod Lublinem i niedawno co otwartą restaurację w centrum Lublina.

Z ustaleń policjantów wynika także, że 41-latek wynajmował mieszkanie w Lublinie w celu uprawiania prostytucji przez jedną z kobiet. Dowoził ją do mieszkań klientów oraz hoteli. Z uzyskanych pieniędzy, czynił sobie stałe źródło dochodu.

Za przestępstwo ułatwiania prostytucji i czerpania korzyści majątkowej, a także udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Przestępstwo kierowania zorganizowaną grupą przestępczą zagrożone jest natomiast karą do 10 lat pozbawienia wolności.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.